Wuwejův zápisník

Upoutávka na pohanský festival Mystica

17.10.2009 22:43, Wu | odkazy | komentáře -

V českých poměrech unikátní projekt Mystica - festival zaměřený na pohanství a magii - se bude konat ve dnech 21. - 22.11.2009 v Praze. Organizuje jej sdružení Dávný obyčej a rozhodně se máme na co těšit.

Program bude rozdělený do pěti linií podle zaměření:

  • Wicca a čarodějnictví - tady bych si poslechl povídání o kořenech a inspirativních zdrojích Wiccy a rozhodně by mě zajímaly přechodové rituály. Na rituály je naše konzumní kultura chudá a duše je potřebuje.
  • Okultismus - z okultismu bych si nevybral, příliš se o něj nezajímám, ale např. Magie staré Číny s taoistickými postupy zní dobře.
  • Šamanismus a urbanšamanismus - přednáška týkající urbanšamanismu se ještě neobjevila, za poslechnutí by stálo Šamanské putování za nalezením spojence.
  • Pohanství a novopohanství - rozhodně bych navštívil Dějiny moderního pohanství v Čechách, uvažoval bych i o Temném pohanství nebo Hellénském pohanství pro dnešek.
  • Stezky levé ruky (Necronomicon) - začal bych Odhalením Necronomiconu, abych se dozvěděl co to vlastně je, pokračoval Průniky Necronomiconu v historii, protože prolínání reality smyšlené a skutečné mě vždycky zajímalo, nenechal bych si ujít přednášku O satanismu a asi bych navštívil i výklad Upíři dnes.

Program sestává jak z přednášek, tak na praxi zaměřených workshopů. Cit. z vize organizátorů: „Zároveň však jedním z hlavních kritérií bylo, že přednášející nesmí být pouhým teoretikem, nýbrž v daném oboru zkušeným praktikem. Nemáme zájem na tom, aby přednášky byly v podstatě audiální podobou materiálů, které jsou dostupné v běžné literatuře.

Všude píšu, co bych navštívil, ale je téměř jisté, že se na festival osobně nedostanu - naštěsti i já mám šanci, protože zároveň vyjde sborník s některými přednáškami, překlady i autorskou tvorbou.

K festivalu patří doprovodné akce - putovní čajovna Čajchan, taneční vystoupení, hudba, otevřené rituály a prodejní stánky s magickými materiály. Pro další podrobnosti navštivte jeho stránky:

Mystica banner

12345
1255812180000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online