Wuwejův zápisník

Zapomenutý bezpečnostní kód k Nokii 6500

17.06.2009 02:15, Wu | počítače | telefony | komentáře -

Aneb děsivý příběh o noci, kdy se proti mně všechno spiklo.

Použitý telefon, předtím než ho někomu věnuji, je potřeba promazat. V půl jedenácté večer jsem dostal ten geniální nápad, že je načase provést čistku. Všechno šlo dobře až do chvíle, než jsem narazil na čítače vyžadující potvrzení bezpečnostním kódem.

V manuálu je uvedená předdefinovaná hodnota 12345. Špatný kód. Aha, vždyť on vlastně v téhle Nokii (navzdory manuálu) nebyl a první použití jakékoliv chráněné funkce mě donutilo ho zadat. Co jsem to tak mohl zadat? 00000? Špatný kód. Tak 11111? Špatný kód. Nebo to bylo šest čísel? 123456? Špatný kód. Po půlhodině jsem se už začínal potit. Vyzkoušel jsem jedno až osmiznakové kombinace nul, jedniček, devítek, nějaká obvyklá čísla, ale pořád nic.

Podle různých fór je možné na Nokii z IMEI čísla spočítat master kód, který lze požít místo zadaného kódu bezpečnostního. Na webu třeba tady. Špatný kód. Ani po chvíli čekání, ani po zapnutí a vypnutí telefonu. Nic. Slepá ulička.

Při hledání jsem narazil také na odemykací kódy. V tom stresu jsem si neuvědomil, že to budou spíše kódy na odblokování pro operátory, než odemčení telefonu, a zkusil je také. Místo online generátoru jsem stáhl NokiaFREE unlock codes generator - že si ho projedu antivirem a na firewallu zakážu komunikaci ven. Vygenerovalo to brutální dlouhé kódy. Jeden jsem naťukal, ale telefon napsal, že jde o špatné číslo. Nechtělo se mi dalšími pokusy riskovat hardwarový lock, takže jsem hledal dál.

Pak přišla adrenalinová mezihra, kdy Prevx 3.0 antispyware křičel, že v tom generátoru je worm. Polilo mě horko a několikrát různými programy počítač prohledal. Naštěstí planý poplach. Doufám.

Na Mobilmanii jsem našel další možnost - pomocí Nemesis Service Suite stáhnout obsah EPROM paměti a pomocí speciálního nástroje Nokiaunlocker (nebo Nokia_BB5_PM_Security_code_1.3) z něj dekódovat kýžený bezpečnostní kód.

Stáhl a nainstaloval jsem tedy Nemesis (vybral jsem virtuální USB), připojil mobil, podle návodu zkusil nadetekovat zařízení a? Error. Jakákoliv operace končila chybou. Přeinstaloval jsem asi pětkrát, vyzkoušel všechny možné druhy zařízení, která podporuje, ale nic...

Další čtení fóra ukázalo, že by snad bylo možná potřebné mít Nokia PC Suite. Stáhl jsem ho, nainstaloval, restartoval počítač, spustil Nemesis, ale chyby zůstaly. Ve fóru se ale mluvilo o konkrétní verzi PC Suite, pak také někdo zmínil, že stačí konkrétní verze Nokia Connectivity Cable Driveru, Nokia_Connectivity_Cable_Driver_rel_6_85_10_0_eng. Sláva, odinstaluju novější, nainstaluju starší, restart, windows hledají ovladače a instalují a instalují, já zatím nedočkavě pouštím Nemesis a hledám mobil. Error. Proboha!

Naštěstí poté, co Windows skončily ovladačovou estrádu, Nemesis Suite zafungovalo a Nokia Unlocker také. Když jsem ovšem spatřil bezpečnostní kód, málem mě ranila mrtvice:

Screenshot Nokia Unlocker

Tak přesně tenhle kód jsem zkoušel nejméně třikrát a telefon ho nevzal. Nechápu. (A pokud telefon po několika pokusech na nějakou dobu přestane brát všechny, zapomněli to do manuálu napsat.)

Shrnutí pro zoufalce

12345
1245197700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online