Vždycky jsem si to chtěl zkusit - z hromady trámů stejné délky postavit most tak, aby se síly patřičně rozložily a stavba měla dostatečnou nosnost. Dokonce jsem kdysi experimentoval se špejlemi, jenže ty se špatně spojují a na svazování pomocí niti jsem neměl trpělivost.
A teď, po letech, zčista jasna - v sobotním deníku Právo (7.6.2008) je v prvním díle seriálu „Programy, které musí mít vaše PC (1.)“ odkaz na hru BridgeBuilder. Úchvatná záležitost.
Grafika je hodně jednoduchá, ale nic víc než řeku, úchytná místa (zabetonovaná do břehu nebo do dna) a hromadu trámů nepotřebujete.
Aby to bylo realističtější, máte také omezený rozpočet, každý trám něco stojí a také něco váží, takže by se klidně mohlo stát, že most se zhroutí vlastní vahou. Mně se to stalo nejednou.
Po dokončení stavby je čas na zkoušení. Režim stress zobrazuje síly, působící na jednotlivé trámy, čím červenější, tím větší zátěž a tím větší pravděpodobnost, že se trám utrhne.
A co teprve, když na most pustíte vlak...
V knize Miroslava Žambocha Na ostřích čepelí Koniášova karavana překonávala obrovské údolí díky neuvěřitelné zručnosti jednoho tesaře. Teď už si umím představit, jaké umění to je.
Aktualizace 14.9.2011: brzy po objevení této hry jsem začal mít úplně jiné starosti, než je hraní, takže mi ani nechyběla. Když jsem si teď vzpomněl, začal jsem hledat její linuxový ekvivalent. Moc jsem tomu nevěřil, pro starší hry se sice předělávka nebo kopie dá najít poměrně často, ale Bridge Builder rozhodně není masově rozšířená záležitost.
Kupodivu jsem mostaře našel, dokonce linuxovou verzi originálu! Najdete ji na stránkách Cryptic Sea, až dole, přímý odkaz zde.
Pozor, při rozkliknutí sekce věnované Bridge Building Game odkaz na linuxovou verzi chybí, tam je jen verze pro Windovs a pro Mac.
Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.