Wuwejův zápisník

Fotografie a deformace reality

26.10.2006 21:19, Wu | média | komentáře -

Objevil jsem pár článků, které se týkají zachycení "reality"na fotografiích a myslím, že stojí za to vám je nabídnout. První je zamyšlení Kateřiny Mahdalové nad falešným obrazem, který se snaží vytvořit fotografie politiků. Jsou strojené...

Článek Kateřiny Mahdalové zmiňoval úpravy Gottwaldových fotografií (rukáv) a zákaz publikování fotek Hitlera v krátkých kalhotách. V seminární práci Pavlíny Vimrové "Role intimní fotografie při vytváření veřejné identity" tyto snímky můžete vidět (doporučuji si text práce uložit, Virtuální institut bude totiž zrušen). Poslední kapitolka práce je nazvána "Falšování fotografií a problém etiky fotografů", na což můžeme plynule navázat odkazy na sérii textů ze serveru Islám Info:

Poodejděme na závěr od válečných a politických záběrů ke kráse... Možná jste už viděli video z "Kampaně za skutečnou krásu" firmy Dove. Ukazuje, jak vznikají fotografie na billboardech. Od líčení, úpravy vlasů, přes nasvícení během fotografování až po zručné úpravy ve fotoeditoru.

Co všecho se upravuje v editorech prozradí článek Krásná může být každá žena, chce to jen zdatného grafika! (Onadnes.cz).

Tak co, ještě věříte fotografiím z časopisů?

12345
1161890340000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online