Wuwejův zápisník

Stephen Juan: Sex podivuhodný a záhadný

12.05.2006 20:35, Wu | knihy | komentáře -

Sex podivuhodný a záhadnýK obsahu se nejlépe vyjádří autor sám - všechny následující výroky jsou z první, úvodní kapitoly.

"Posuzujeme-li zdroje sexuálního vzrušení, lze říct, že většina z nás je docela normální. To znamená, že jsme přitahováni k typickým a samozřejmým zdrojům sexuálního vzrušení, které společnost akceptuje."

"Parafilie je psychiatrický stav nutkavé vnímavosti nebo závislosti na nezvyklých a společensky nepřijatelných zdrojích sexuálního vzrušení."

"Podle základního díla vědecké psychiatrie Handbook of the American Psychiatric Association lze u parafilů pozorovat několik společných znaků. Jejich parafilie je trvalá, fixovaná, nutkavá, s typickou sexuální motivací, jde o osoby společensky nepřizpůsobivé, které nejsou schopny sdílet vzájemnou náklonnost."

"Kromě parafilií se kniha Sex podivuhodný a záhadný zabývá nejrůznějšími fakty, výsledky bádání, včetně výroků známých lidí a nerůznějších zajímavých detailů a informací o sexu, které, doufejme, budou čtenáře zajímat - a především bavit."

Pro ilustraci uvedu nějaký bizarní příklad, třeba gerbilofilie. Příchylnost k hlodavcům. Známá městská legenda (Urban Legend) o pískomilech možná nakonec má nějaký drobek pravdy, anebo snad i pan doktor Juan podlehl fámám? Nevím. Ale nevadí, je tu další podivnost - melisofilie, neboli včely a včelí žihadlo. Oblíbený vtip na téma zvětšování mužnosti může být pravdivý... Pekatofilie čili vzrušení vyvolané pocitem hříchu a hierofilie (náboženské předměty) mohou souviset s bigotní náboženskou výchovou. A tak to pokračuje, jedna mimořádnost za druhou, celkem 113, člověk se nestačí divit.

Schválně, uhodnete, čeho se týká melkryptovestimentafilie?

12345
1147458900000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online