Wuwejův zápisník

Média, manipulace a jiné radosti

08.09.2005 22:30, Wu | odkazy | média | komentáře -

Britské listy v poslední době uvedly několik extrémně zajímavých článků o médiích, manipulaci nebo konzumu, a proto jsem se rozhodl udělat jim trochu reklamu.

Když reklamu, tak začnu reklamou. Článek Všechno, o čem sníte... Bohumila Kartouse rozkrývá několik aktuálních reklam - na Mazdu 6, arašídovou telku a Eurotelku. Pardon, Eurotel.

K reklamní masáži se hodí článek Davida Formánka Konzumní strategie masírují společnost tak, aby samostatně uvažovala co nejméně

To nejlepší jsem si nechal na konec - Bohuslav Binka a jeho text "Ubráníme se? – pokus o stručnou typologii současné mediální manipulace". Perfektní popis několika způsobů, jakými se nás snaží média manipulovat (nesrozumitelností, emocemi a kontextem) a stručný návod jak manipulaci rozpoznat (analýza středního dosahu - určení aktorů, emočních slov na aktory vázaných, emocionality, fundametalističnosti, sofistikovanosti, východisek, logické konzistence a analytičnosti textu). Není to lehké čtení, ale stojí za námahu. Díl první, díl druhý, díl třetí.

12345
1126211400000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online