Wuwejův zápisník

Keynotes - program pro správu poznámek

07.09.2005 22:02, Wu | počítače | komentáře -

Kdysi jsem intenzivně používal Psiona Revo (kapesní počítač) s integrovaným programem Jotter. Je to jednoduchý textový editor s extrémně šikovným rozšířením. Umí totiž v souboru ukládat více stránek, každá může být pojmenovaná a dá se po nich snadno přecházet. Ideální pro psaní deníku (co stránka, to zápis), pro seznam úkolů, zapisování zajímavých výroků, básní, důležitých informací atd.

Když jsem časem usoudil, že kapesní počítač je akorát pro zlost, musel jsem najít podobný program pro PC (abych měl kam přesunout už vytvořené seznamy).

Vyzkoušel jsem jich několik, až jsem zakotvil u KeyNotes. Je to opensource (zveřejněný pod Mozilla Public Licence) a umí toho mnohem víc, než by mě samotného napadlo.

Každý soubor obsahuje několik stránek, každá stránka má libovolnou stromovou strukturu na levé straně a každý uzel stromu tvoří poznámka. Poznámkou je text, formátovaný podobně jako v editoru Write (RichText) - volba fontu a velikosti písma, zda je tučné, podtržené nebo kurziva, zarovnání odstavce. Dokonce jde vložit url nebo obrázek, ale nikdy jsem to nepotřeboval. Poznámku je možné poslat mailem, soubor zakryptovat, přidávat pluginy nebo makra ... Ale ani to jsem nepotřeboval a tudíž nezkoušel. Vlastně by mi stačil mnohem jednodušší program, jenže tenhle je nejlepší ... Nějaké screenshoty najdete zde. Užitečné je také chování - program se na Esc může schovat do system tray, na klávesovou kombinaci zase obnovit (používám Ctrl+Shift+F12).

Vyzkoušejte, nebudete litovat. Prostě paráda. Obzvlášť když přecházím na Linux a musím zase začít hledat alternativu :).

12345
1126123320000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online