Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.
2021-06-21 21:00:24
A.P.
Napadá mě, že by ta přístupnost mohla souviset s podobným vnímáním - dospívající také světu tak úplně nerozumí, může s ním bezvýsledně bojovat.
Komičnosti (zmiňoval se o ní Radek Malý v knížce, o které píšu dnes) jsem ani nemohl uvěřit. Opravdu divné, jak se vnímání proměňuje.
Ale asi je to běžné, o Quijotovi taky píšou, že byl dlouho brán jako dílo komické a hlubší rozměr v něm rozpoznali (nebo do něj vložili?) až romantici.
hana kubíková
no tak to jsem zvědavý na dojmy :)
~
2021-06-20 17:49:02
Na mně Kafka teprve čeká...
~
2021-06-20 11:03:37
Myslím, že jste začal číst Kafku pozdě (je to trochu podobné jako třeba s Mayovkami), v době dospívání je mu člověk přístupnější.
Pokud jde o tu temnost a depresivnost - také nechápu, jak je možné, že v jeho době, když svá díla předčítal v okruhu svých přátel, byly chápány spíše jako komické (a to skutečně, ne v tom smyslu jako třeba první impresionistická výstava). Samozřejmě asi nepředčítal své romány, ale spíše povídky, ale stejně - i ty mi přijdou dost temné.
~