Wuwejův zápisník

Tomáš Němeček: Božena Němcová očima kluka, který nechtěl číst Babičku

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2020-12-22 18:46:57
Rozumím Vašim námitkám, nicméně směřují trochu jinam. Komiksovou Babičku bych nejspíš nechválil, protože tam skutečně jde o text, a o text v původní podobě a původním rozsahu (rozhodně nefandím ani módnímu zkracování klasických děl). Nanejvýš jako doplněk pro toho, kdo originál zná.

Ale tady jde o informace a těm obrázky neškodí. Kromě toho, snižuje to bariéru. Monografii o životě Boženy Němcové bych si nepřečetl, přestože čtenář jsem poměrně zručný a náročných textů se nebojím, prostě proto, že životopisy nejsou hlavní předmět mého zájmu. Ale díky obrazové formě jsem si ji přečetl jako takovou jednohubku a dozvěděl se dost, rozhodně víc, než bych čekal nebo potřeboval. Rozšířila mi obzory a může určitě i dalším. A podobně i jiné komiksové úvody, třeba tenhle https://blog.wuwej.net/2020/06/11/nick-groom-piero-shakespeare.html

Opráski jsou zvěrstvo, to je bez debat.
sax
2020-12-21 21:10:23