Wuwejův zápisník

Hromadné přejmenování a změna kódování souborů

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2020-02-08 23:01:26
Díky.

No, otázka je to jednoduchá, ale odpověď složitá. Prapůvodně to byly dva důvody:
1) potřeba mít data lokálně o pod kontrolou
2) poloiracionální nechuť k databázím

Abych tedy mohl mít články rozepsané u sebe, ty zveřejněné zazálohované, celý blog funkční lokálně a zároveň se nemusel patlat s databází, kódováním a exporty, importy nebo pravidelným zálohováním.

Dnes ty důvody sice pořád trvají, ale už nejsou tak silné. Rozepsané články mám stejně bokem (v NoteCase, viz https://blog.wuwej.net/2011/02/13/vedeni-seznamu-ukolu-na-pocitaci.html), a po každé publikaci stejně pouštím skript na zálohování na flashku (protože blog si nosím s sebou). Zato zesílily důvody provozní - vygenerované soubory jsou prostě superrychlé a "nezničitelné". Který web Ti pošle HTML homepage za 50-70 ms a článku za 50 ms?
Tribun
2020-02-07 10:15:12
Proč vlastně nepoužíváš nějaký Wordpress nebo něco podobného? To, jak máš svůj blog udělaný je dneska vlastně už archaismus. Tím neříkám, že je to špatně, je to svým způsobem sympatická rebelie.