Wuwejův zápisník

Recyčlánky srpen 2005

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2006-09-02 23:19:28
Hned jsem se na ty obrazy znovu podíval, Tvoje abstrakce se mi líbí, Boj přírody s člověkem, Boj tmy a světla, Bolest, Naděje, i ty ostatní, opravdu vynikající.

Znám to taky, promýšlení moc nefunguje, ten obraz se prostě nějak sám namaluje. Nebo nakreslí. Jo a mít školu vůbec neznamená něčemu rozumět ...
hanci
2006-09-02 22:04:08
Zdravím. Určitě bych nechválila to, co by se mně nelíbilo. V nejhorším bych nenapsala vůbec nic. Ale tvoje obrazy se mně moc líbí. Jak už jsem psala, taky jsem něco podobného v jednom období dělala, dokonce jsem to zkoušela z hlíny a trochu ze dřeva. Ale pak jsem přešla zase dál, u mě se to nějak postupně mění a vůbec za to nemohu, můj poslední obraz - V davu a přece sám (na blogu) - to bylo jako by to maloval někdo jiný, jakoby mně vedl někdo ruku. téměř nikdy si obrazy dopředu nepromýšlím, jen je cítím a pak to ze mě nějak jde samo. Promýšlela jsem strašně dlouho námět - asi rok - obrazů Jidáš a Ježíš na hoře Olivetské (oba v galerii) a pak mně to najednou napadlo v noci, jako když udeří blesk a musela jsem to hned udělat. Celé přemýšlení před tím nebylo k ničemu.
Tvé obrazy doslova volají po plastickém ztvárnění.
Ale víš - já tomu nerozumím, nemám žádnou školu. Já říkám jen to, co cítím.
Hezké dny
Wu
2006-09-01 19:44:10
I knihy, Hančí, i knihy. On totiž člověk při tom nakupování - a že jich nakupuju hodně - občas naletí a koupí si něco, co sice vypadá zajímavě, ale v podstatě to je brak, což se dá zjistit až přečtením. A pak už je pozdě... No ale na svoji obranu musím žíct, že když jsem se rozhodl protřídit knihovnu, našel jsem takových knih asi 15, což není tak moc :).

Děkuju za pochvalu obrázku, od Tebě mě těší dvojnásob - jednak tomu rozumíš, jednak vím, že bys nechválila něco co se Ti nelíbí (díky článku Návštěva u malíře na Tvém blogu).
hanci
2006-09-01 11:20:51
No přece knihy bys nevyhazoval! Já osobně jsem tady v tom přímo příšerná. Nejsem schopná prakticky nic vyhodit. a když už to někdy udělám, tak i když jsem tu věc třeba i několik let nepotřebovala, tak určitě týden po vyhození ji potřebuji. Jenže v třípokojovém bytě to není kam dávat. Hrůza. Takže čas od času to musím protrpět a věci přebrat.
Uvedené knížky jsem nečetla, musí být zajímavé, některé se pokusím vypůjčit v knihovně - až přijde vnuk, má průkazku.
Ta kresba je moc hezká, jako všechny Tvoje - o tom už jsem psala.Zdravím.