Wu: co s tím? ... to je dobrá otázka. Jasnou a rychlou odpověď nemám.
"Co s tím" řeší například američané, kteří dovolili bankovním organizacím typu FED ovládat jejich zemi a prakticky neexistuje ZÁKONNÝ způsob, jak to změnit. Nás se to týká také, protože MMF (Mezinárodní měnový Fond)a jiné nadnárodní instituce mají podobné tendence (ačkoliv mohou 1000x tvrdit že ne). Cílem je vytvořit stálý dlužní tlak, kterým si podmaňují dlužníky. Na úrovni jednotlivců, firem, států, kontinentů...
Naskýtá se pouze varianta nezákonného způsobu změny. Ten pochopitelně odporuje zákonům, které někdo vymyslel a udržuje. Zákony se tváří sice "spravedlivě" ale to defakto není podstatné. Ony jsou (mohou být) spravedlivé. Podstatné je, kdo je dokáže beztrestně porušovat a díky tomu těžit výhody na úkor druhých. Nezákonné změny bohužel mají rizika, která přesahují únosnost a často odporují zdravému rozumu.
...respektive rozumu a logickým úvahám tak, jak jsou dlouhodobě formovány a argumentovány logikou výše popsaného režimu.
Lenka: dobrá logická otázka, ale nutno si nejdříve položit otázku: Co je vlastně zákonodárcům bližší? Košile, nebo kabát? ...V tomto případě je jim bližší intenzivní lobbing a neomezené zdroje ze směru bank, nebo pravidla, která by nakonec musela platit i pro zákonodárce? Jak se tedy raději zachovají?
žijeme v naivní představě, že zákonodárce je automaticky dárcem spravedlnosti. Měl by být POCHOPITELNĚ. Ale on sám má mnoho důvodů pro to, aby spravedlnost sice tvořil, ale jeho se tato spravedlnost netýkala. Jmu stačí ten "drobek" ze skulin, které zákony mají. Podobně jako kasína ví, že statisticky je výhra/prohra 50/50.. Proto mají v ruletě "0" kdy kasíno bere vše. Na "0" kasína vydělávají pevné peníze, to jim úplně stačí.
Proto se také nikdo nehrne do přímé demokracie (viz neochota k referendům) , potažmo do přímého finančnictví... (to by bylo defakto podobné, místo s přímým předáváním vůle jednotlivce by se přímo -decentralizovaně- realizovaly přesuny hodnot. Bez bank. Je jedno jak říkat praktickému nosiči těchto hodnot -zda peníze, kredity, nebo korálky...) Podstatné je, že bys nepotřeboval nutného prostředníka -banku- protože systém by byl decentralizovaně (a trochu i živelněji a tržněji) orientován.. Takový finanční Internet... Na to nikdo, kdo dnes ovládá svět (=bankovní systémy) přeci nepřistoupí... Dokonce ti vyjmenují ARGUMENTY proč to nejde. :)
~