Wuwejův zápisník

Přechod na HTTPS

21.02.2018 21:29, Wu | o blogu | komentáře -

Jak už jsem popisoval v článku o přechodu na jiný hosting, prvotním impulsem všech změn byla blížící se potřeba HTTPS. A protože stěhování proběhlo bez problémů, je na čase celou akci dokončit. Vygeneroval jsem si tedy v nastavení hostingu certifikát (od Let's Encrypt), přidal do něj všechny své subdomény a slavnostně poprvé přistoupil šifrovaně.

Browser začal křičet, že na stránce je mixed content, tj. že některé elementy stránky jsou stále přes HTTP. Letmá kontrola rychle ukázala viníky – obrázek od Webarchivu a od ČBDB. Náprava byla snadná, oba weby samozřejmě fungují i přes HTTPS, změnil jsem tedy adresu, přegeneroval blog, uploadnul všech 5000 souborů, zkontroloval a sláva, funguje.

Spokojený jsem byl jen do chvíle, než jsem si všiml, že hvězdičky s hodnocením článku jsou šedivé. Tady už to bylo těžší, protože se vytvářejí dynamicky, nakonec jsem to ale našel. Knihovna jQuery, kterou stahuji z CDN, byla přes HTTP. Oprava byla rychlá.

Tak že by už konečně?

Nu, v podstatě ano… Dokud jsem se nepodíval mobilním Chromem. Tam certifikát zase nebyl zelený. Proboha, proč? Naštěstí to vysvětlil sám prohlížeč – ten je totiž tak paranoidní, že hlídá i formuláře, které ze stránky směřují jinam. A já měl hledání u Google na HTTP. Nevadí, opět oprava, přegenerování, upload...

Teď už je ale snad opravdu vše odladěno a zítra patrně přidám do htaccess přesměrování:

RewriteCond %{HTTPS} !=on
RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

A opět – kdybyste zaznamenali nějaký problém, pište prosím do komentářů (pokud se na blog dostanete), nebo na wuwej zavináč seznam tečka cz.

P. S. Nevím, jak si s tím poradí RSS čtečky, jestli budou umět přesměrování. Očekávám, že ano, ale kdyby vám přestaly přibývat články… bude nejspíš nutné nově zaregistrovat adresu s https na začátku.

12345
1519244940000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online