Wuwejův zápisník

Jaroslav Štikar: Upravujeme okolí domu

11.01.2018 20:52, Wu | knihy | komentáře -

obálka Upravujeme okolí domuKniha vypadala tak nenápadně a skromně, malá, tenká – nějakých 120 stran i s přílohami… A vyklubala se z ní velmi kompetentní a fakty nabitá příručka.

Je opravdu důkladná; když o něčem mluví, tak se vším všudy – u betonu se například dozvíte nejen jak ho míchat a v jakých poměrech, ale i o třídách armovacích ocelí, druzích a označení cementů a dokonce i o požadavcích na vodu (!). A tak to jde jedna věc za druhou, přehledy materiálů pro zdění, dlaždic pro cesty, plošiny atd.

I úpravu okolí domu pojímá komplexně a od základu – specifika městské, venkovské nebo rekreační zástavby, vyměřování pozemku, terénní úpravy včetně odvodňování nebo prohlubování vrstvy ornice. Po již zmíněné kapitole o  materiálech následují samotné stavební objekty – oplocení, stěny a zídky, cesty a pěšiny, odpočívadla, terasy a dlažby, schody a schodiště, skalka, krby, grily a ohniště, přístřešky.

Do celkové kvality zapadá i bohaté ilustrování, prakticky každá stránka je doprovázená náčrtky a tabulkami:

Upravujeme okolí domu, str. 36-37

Autorovy zkušenosti odborné (35 let projekční činnosti v Chemoprojektu Brno, Projektovém a vývojovém ústavu VUT v Brně a ve Vojenských stavbách Brno) i pedagogické (15 let externě na Fakultě stavební VUT v Brně) jsou zkrátka znát. Pokud se na úpravu okolí domu chystáte, s touto příručkou to půjde snáz.

nakladatelství ERA, Brno 2006, ISBN 80-7366-037-7, cena 145 Kč

12345
1515700320000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online