Wuwejův zápisník

Samsung Galaxy S4 a upgrade na lízátko

07.06.2015 00:01, Wu | telefony | komentáře -

Jednoho rána mě telefon přivítal zprávou, že pro mě má upgrade na novou verzi Androida – Lollipop. Jedním dechem ovšem dodal, že má skoro gigabajt, že na ni nemám místo a že pokud ji chci stáhnout, musím nejdříve něco uvolnit. Tím pochopitelně podpořil mou zvědavost, já smázl pár souborů a už to jelo.

Když se upgrade stáhl, spustil jsem ho – a hned se dozvěděl, že provedení požaduje 3 GB volného místa (!). To už bylo o poznání horší, ale po důkladné čistce jsem to dokázal. Tehdy jsem zalitoval poprvé, protože jsem musel promazat víc než jen zbytečnosti...

Upgrade byl za pár minut, restart, zadat všechna hesla (k šifrované paměti, k SIM kartě), a pak začal optimalizovat aplikace, čímž strávil další hodinu. Tehdy jsem zalitoval podruhé.

Následně jsem konečně dostal novou hračku do ruky. Všechno o kousek jinak, ale to je normální. Zamčená obrazovka skýtala dvě překvapení.

První milé – konečně je zpátky možnost spustit foťák aniž bych telefon odemykal! Zadat složité a dlouhé heslo, pak najít ikonu a spustit – tak se momentky opravdu dělat nedaly. Teď stačí jen potáhnout obrázek na zamčené obrazovce a je to. Nádhera.

Druhé záhadné – přibyla tam totiž ikona BOTY.

ikona boty

Na dotyk nereaguje, nic neukazuje, ani google mi nepomohl, lámal jsem si hlavu dlouho… až když jsem se podělil v kanceláři a kolega zadal lepší frázi do vyhledávače, ukázalo se, že je to krokoměr.
Ach, to jsem přesně potřeboval… Je to vlastnost aplikace od Samsungu, S-Health, stačilo ji zakázat a restartovat.

Pak jsem zjistil, že jsem vypadl z wi-fi – ale v nastavení je zapnutá, co se děje? Ano, vymazalo se uložené nastavení. Normální člověk by řekl, že to nic není, jenže já normální nejsem, mé heslo má přes 40 znaků. Vygenerovaných. Včetně čísel a nepísmenných symbolů. Tehdy jsem zalitoval potřetí.

Ale to byl jen začátek. Druhý den koukám do galerie fotek a najednou jsou fotky pryč. V paměti zůstaly, Ghost Commander je pořád viděl, ale galerie ani náhodou. Bohužel například editor Fotor galerii používá k výběru fotek k editaci a z prázdné množiny je výběr poněkud omezený… Nástroje jako Gallery Refresh nebo SD rescan nepomáhaly. Vymazání paměti programu „Úložiště médií“ bez výsledku. Restarty k ničemu… Googlil a zkoušel jsem celé hodiny, než se mi povedlo najít radu, abych se poohlédl po souboru .nomedia, který galerii, resp. úložišti médií, říká, kde nemá indexovat.
Byl tam! přímo v rootu. Skvělý nápad, přidat ho tam, jen co je pravda...

Smazal jsem ho, restartoval  – a galerie pořád prázdná!
V mezičase jsem navíc zjistil, že se to týká i hudby a hudební přehrávač teď vidí složky prázdné.
To už jsem propadal zoufalství.

Nakonec jsem přece jen našel, co s tím. Úložiště médií nejdřív zastavit, zakázat, pak mu smazat data, pak zase povolit a telefon zrestartovat (nebo pustit reindexaci).
Kupodivu to zabralo i u mě....

Ale upgrady systému už nechci ani vidět!

12345
1433628060000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online