Wuwejův zápisník

Česká pošta by byla skvělá...

21.10.2014 00:01, Wu | deník | praktické | komentáře -

Výjimečně zde nebudu spílat poště za (ne)doručování balíčků nebo přeplněné přepážky, ba ani za prodej doplňkového zboží a produktů, zaměřím se pouze na to hlavní, co dělá, na doručování.

Ona by totiž byla skvělá – kdyby nedělala věci jen napůl.

Tak například telefonická domluva na čase doručení. Než vyrazí s „balíkem do ruky“, zavolají, řeknou „povezu zásilku, budu u vás mezi 9 a 11,“ vy odpovíte „ano, budu doma,“ nebo „ne, prosím nechte to na poště…“ Občas to tak skutečně je.
Jenže to nikdy nevíte předem a jak to bude zrovna s příštím balíčkem se také nedozvíte.

Je to nepředvídatelné – všechny e-shopy posílají balík do ruky, všechny vyplňují e-mail a telefon. Pošta někdy zavolá ráno a domluví se, jestli a kdy přivézt. Jindy zavolá těsně před doručením. A ještě jindy rovnou přijede s balíčkem v 9.30, nezavolá vůbec.

Kdyby to nebylo napůl, ale pokaždé, kdyby se na zavolání dalo spolehnout, bylo by to skvělé a nevolil bych raději PPL (která volá vždy ráno a rovnou jim můžu říct, že nejsem doma a požádat o doručení v den, kdy budu).

Můžete namítnout, že pošta také umožňuje změnu termínu doručení… Ano. Ale zase tak nějak napůl. Už několikrát se mi stalo, že e-shop odeslal zásilku v pátek, já věděl že v pondělí doma nebude nikdo, měl jsem číslo zásilky a tak jsem se rozhodl doručení posunout. Jenže zásilka ještě nebyla v systému a tak jsem den doručení změnit nemohl. Zkoušel jsem to další dny, ani v neděli večer to JEŠTĚ nešlo – a v pondělí ráno to UŽ nešlo, protože se na cílové poště zásilka připravuje k doručení a nelze udělat nic.

A teď se mi to dokonce stalo z pondělka na úterý. V pondělí SMS, že převzali do přepravy, změnit doručení nešlo. A v úterý mail, že budou doručovat, změnit dodání také nešlo:

posun doručení zásilky

Co s takovou službou? Beru to jako loterii.

Kdyby tedy termín šlo změnit pokaždé, bylo by to skvělé. Nebo nebylo?

Opět tak nějak napůl. Když už se totiž do systému dostanete a rozhodnete se zásilku posunout, zjistíte, že posunout první doručovací pokus lze pouze o jeden den!

posun doručení zásilky

To když jsem zjistil, nevěřil jsem vlastním očím. Nechápu, co je k tomu vede. Jediná teoretická úvaha, omezená kapacita pro ukládání zásilek, shořela jako sirka ve chvíli, kdy mi došlo, že když zásilku nepřevezmu, stejně ji týden na poště uloží.

Jistě, mohl bych se na to vykašlat a nechat je přijet, zazvonit a zase zásilku odvézt, ale je to plýtvání prací a to mi vadí. Doufám tedy, že pošta služby vyladí do spolehlivosti a předvídatelnosti a budu o ní brzy moci napsat, že je opravdu skvělá...

12345
1413842460000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online