Wuwejův zápisník

Dýka Rothco Raider I

22.07.2013 00:51, Wu | nože | komentáře -

Oboustranné ostření, středové zesílení a masivní záštita prozrazují, že je to nástroj určený především k bodání.

Rothco Raider I - dýka

Samozřejmě - to co jsem vypsal je v podstatě definice dýky. Tato je poměrně malá, připravená na nošení v holínce nebo podobné vysoké botě.

Povrch je černěný proti odleskům, celková délka je 23 cm, délka čepele 12,3 cm. Zajímavé je, že je celokovová, z kovu je i střenka.

Rothco Raider I - pouzdro

Pouzdro je opatřené klipsem, který umožní zavěšení i na opasek, ale teprve při správném umístění v botě vynikne výhoda jednoduchého rozepínání. Jedním pohybem palce se rozepne jistící pásek a dýka je připravena k vytažení.

Rothco Raider I - rozepínání pouzdra

Raider I jsem si pořídil jako zástupce nožů pro nošení v botě. Až pozdě jsem si uvědomil, že vlastně žádné takové vysoké pevné boty nemám a nůž tedy nejspíš i do budoucna zůstane jen sbírkovým exponátem...

Rothco Raider I - v pouzdře

Firma Rothco vznikla krátce po druhé světové válce (1953) jako rodinný podnik s použitým armádním zbožím. Když jeho zásoby začaly docházet, přešla na výrobu vlastních produktů. Těžištěm je oblečení (viz), co se týče nožů, nepodařilo se mi zjistit, zda je vyrábějí sami, nebo jen poskytují svou značku na cizí výrobky.

.
12345
1374447060000

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online