Wuwejův zápisník

Mačeta Mil-Tec Wood

24.03.2011 22:50, Wu | nože | komentáře -

Podoba mačety Wood německé značky Mil-Tec je inspirovaná tvarem turecké šavle a proto mě zaujala. Byl jsem zvědavý, jak bude fungovat v praxi, ale po pravdě řečeno, ještě jsem se k důkladnému vyzkoušení nedostal.

Mačeta Mil-Tec Wood

Drží se dobře; rukojeť z tvrzeného plastu má na konci výstupek, který brání vyklouznutí a přispívá k lepší kontrole pohybu.

Mačeta Mil-Tec Wood - jilec

Taktické černé zabarvení proti odleskům v noci je jen taková romantická záležitost, počítám, že po pár proklestěných keřích bude pryč.

Celková délka 54 cm, čepel 40,5 cm, síla čepele 3 mm, hmotnost mačety 540 g. Pouzdro je z černého nylonu, zpevněné nýtováním a s plastovou vložkou proti proříznutí. Jediný háček je, že je ušité obráceně, je to pouzdro pro leváka.

Mačeta Mil-Tec Wood - pouzdro

Společnost Sturm Handels byla založena roku 1971 v Rottenburgu/Neckaru. Začínala prodejem vojenského oblečení a vybavení. Roku 1983 expandovala do USA, na počátku roku 1990 v Tangermünde v bývalém východním Německu logistické centrum, dnes čítající téměř 100 zaměstnanců a 50 tisíc metrů čtverečních skladů. Vedle armádních přebytků prodává Sturm od roku 1995 pod značkou Mil-Tec vlastní výrobky - oblečení a outdoor vybavení, repliky historických uniform, vojenského příslušenství apod.

Podle informací na stránkách výrobce.

Ohledně kvality Mil-Tec výrobků jsou na internetu k nalezení nepříliš dobré ohlasy, např. zde (diskutér „kruha“, téměř na konci stránky). Mačeta ale při povrchním ohledání nevypadá nejhůř, uvidím v praxi a při prvním broušení.

12345
1301003400000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online