Wuwejův zápisník

Dave Barry: Dave Barry v kyberprostoru

21.04.2009 22:52, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Dave Barry: Dave Barry v kyberprostoruDave Barry je populární sloupkař a humorista. Je dokonce tak populární, že když nakladatelství Talpress ukončilo vydávání jeho překladů, chopili se nejznámější čeští bloggeři překládání sami a v rámci akce „bloggeři sobě“ vydávají jeho sloupky dál na webu davebarry.cz.

Moc tomu nerozumím; Dave Barry mi připadá občas trochu vtipný, někdy dokonce až k pousmání, převážně však trapný...

Licenční smlouva: „Rozlomením této pečetě uživatel souhlasí, že se bude řídit podmínkami této smlouvy, kterou nikdy nikdo nečte, a Ženevskou konvencí a Chartou OSN a Tajnou členskou přísahou Obranného řádu losů a veškerými dalšími podmínkami, skutečnými i vymyšlenými, které bude Softwarová společnost považovat za potřebné a vhodné, včetně práva přijít do uživatelova domova a prohlédnout uživatelův pevný disk, stejně jako uživatelovu zásuvku se spodním prádlem, pokud budeme mít chuť, odnést je nebo je ponechat, dokud nás smrt nerozdělí, jako jeden nedělitelný národ, za ranního rozbřesku, ve jménu Otce, Syna i Ducha svatého, lehce nabyl, lehce pozbyl, díky, byli jste báječní a nezapomeňte informovat své servery.“ (str. 90)

Jedno se mu ale musí nechat - čas od času má vynikající postřeh. Jako třeba v popisu Internetu:

Internet bývá často kritizován za to, že je ovládán hrubými, nevědomými, nezralými, sprostými, netalentovanými, zbytečnými, patetickými, nepřátelskými, ztroskotanými, pokryteckými a neurotickými lidmi. Tato kritika přehlíží skutečnost, že internet nabízí velké možnosti rovněž lidem bez vkusu a lidem stojícím na hranicí šílenství.“ (str. 135)

Lehké, nenáročné čtení rychle ubývalo, na výkyvy vtipnosti a trapnosti jsem si zvykl - a pak mi vyrazil dech mnohastránkovým strhujícím líčením toho, jak žena středního věku, matka od rodiny, propadá kouzlu Internetu. Bylo natolik výstižné a mělo takový spád, že si kladu otázku, proč Dave Barry mrhá talent psaním rádoby vtipných textů, a nepíše raději romány?

Recenze: Jana Martiníková, Petr Václavek.

12345
1240347120000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online