Wuwejův zápisník

Minimalizace všech oken nebo zobrazení plochy?

05.08.2008 21:15, Wu | počítače | komentáře -

Máte na ploše užitečné ikony, potřebujete jednu z nich právě použít, ale plocha je překrytá několika okny. Webový prohlížeč, pod ním poštovní klient se správcem souborů, přes to právě vyskočil instant messenger. Co s tím?

Na hlavním panelu Windows, hned vedle menu Start je obvykle panel s tlačítky rychlé volby a jedno z nich (to s nepochopitelnou ikonou) je "Show Desktop" čili "Zobrazit plochu". Stačí kliknutí a všechna okna jsou schovaná.

Potud skvělé - ale co zkratkoví maniaci, pro něž je přehmátnutí z klávesnice na myš zbytečné zdržování? Ti budou znát kombinaci kláves Windows + M, minimalizovat všechna okna. Používám ji už dlouho a stejně dlouho mě rozčiluje. Ona se totiž nechová stejně jako zmíněná ikona, některá okna zůstanou zobrazená, typicky otevřené dialogy.

Dnes jsem se konečně rozhoupal a rozhodl se prozkoumat možnosti. Nějak to obejít, změnit akci, vykonávanou na klávesovou zkratku, přepsat volání, zkrátka sáhnout pod kapotu a Windows přiohnout. Zbytečně. Hned první, průzkumný dotaz na Google vyhodil, že mám používat zkratku Windows + D.

Tak snad jenom dva užitečné odkazy:

12345
1217963700000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online