Wuwejův zápisník

Proč (už) nečtu Radka Hulána

26.02.2008 19:20, Wu | počítače | deník | komentáře -

Všichni ho znáte - Radek Hulán, nejznámější blogger českého Internetu, největší provokatér a davobijec. Když se objevil, psal směs vysoce kvalitních a odborných článků o počítačích, elitářských provokací proti uhrovitým týnejdžrům a jako zpestření texty o kůzlátkách (a pohádky to nebyly [mrknutí]). S jeho názory se ztotožní málokdo, ale kvalita se mu upřít nedala.

Jenže pak se to nějak začalo měnit. Přišla cenzura komentářů. Nic proti, občas také nějaký komentář smažu, reklamní odkazy nebo bezdůvodné nadávky, ale Radek to přeháněl. Snad prý došlo i k úpravám cizích komentářů...

Pak se místo komentářů objevila striktně moderovaná diskuzní skupina, což sice odfiltrovalo většinu prudičů, ale počítám že i spoustu lidí, pro něž je registrace zbytečná ztráta času. Včetně mě. Zbyli nohsledi, jejichž přitakávání v diskuzi mě rychle odnaučilo ji vůbec otevírat.

Při dlouhodobém sledování se ukázala vrtkavost názorů na kvalitu software. Jeden měsíc byl nejlepší Firefox, pak Opera "nástroj opravdových profesionálů", další měsíc MSIE7. Ne že bych chtěl upírat nárok na změnu názorů, ale takhle rychlá změna je ... divná.

Když se Radek pochlubil, že většinu software neplatil, protože firmám nabídl napsání recenze za licenci, a když jsem si všiml (podobně jako jiní), že od původního odmítání Windows Vista přešel k jejich chvále, bylo mi jasné, že jeho recenze a doporučení je nutné brát s rezervou.

A od toho už byl jenom krůček k vyhození ze čtečky. Drobnosti jako tvrdošíjné obhajování dost divného redesignu, neustále se opakující superlativy, přilévání do ohně zavedených flamewars (Apple / PC, Intel / AMD, nVidia / ATI) byly jen další kapky. Takže konverzi z blogu Radka Hulána na "Nejčtenější ego v ČR" (mimochodem klobouk dolů před jistou dávkou sebeironie a potvrzení, že se jedná především o provokace a sociální práci s davem) už jsem nezaznamenal "zevnitř".

Odjinud ke mně pronikly dva články. První o blokování blokátorů reklam. To je přece šílenost, buď píšu kvůli obsahu, nebo kvůli reklamám - ale pak se článkům nedá věřit a obloukem se vracíme k recenzím na zakázku. Ne, reklamu opravdu nemám rád a obtěžuje mě; když někdo hodlá na webu vydělávat, nechť ho zpoplatní celý.

A druhý článek byl "Co si lidé myslí o Firefoxu". To se těžko komentuje, ale možná zmínit kde se na filenetu ty názory uživatelů vzaly, z čeho se tam sestavuje summary apod. Takhle je to jen výkřik, kterému se (asi) máme smát.

Tak. Proč jsem to psal? Protože jsem se o tom nedávno bavil v reálu a protože jsem si chtěl své důvody srovnat. Teď jsem se na myEgo.cz podíval, pročetl titulky ... a zůstávám mimo. Jak jste na tom vy?

P.S. Včera, po napsání článku, mě přes weblogy.cz dostihl třetí článek. Proč si nekupovat notebook. Před pěti lety bych tvrdil totéž. Ale dnes už jsou notebooky natolik výkonné, že postačují i na práci. Další text, u nějž nevím, co si myslet...

12345
1204050000000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online