Wuwejův zápisník

LongFeng.cz - obchod s exkluzivním čajem

18.11.2007 21:54, Wu | čaj | labužník | komentáře -

Je-li mezi ctěným čtenářstvem mých zápisků někdo, kdo holduje čaji v míře větší než malé a nespokojí se s běžnou nekvalitou, pak si dovoluji upozornit na LongFeng.cz - nový elektronický obchod s čajem.

Snímek stránek obchodu, zobrazující nabídku koláčů pu-erh.

Obchod se v českém internetu vynořil v říjnu a rovnou se dostal na špičku; jejich čaje skutečně nemají konkurenci. Nakoupil jsem větší či menší množství od všech barev, postupně se jimi propíjím, zkouším, ochutnávám a pouze žasnu.

Naším cílem je nabízet autentické, tradičně zpracované čínské a tchajwanské čaje nejvyšší dostupné kvality. V naší nabídce není žádný čaj, který bychom sami s radostí nepili. Plně ručíme za pravost a autenticitu nabízených čajů a jejich odpovídající popis a deklaraci. Stejně důležité je pro nás poskytovat svým zákazníkům nejlepší možné služby a servis a sdlílet s vámi veškeré znalosti a informace, které naši přátelé a učitelé sdílí s námi. Proto naše stránky nejsou jen obchodem. Najdete zde také sekci "Encyklopedie čaje", kde budeme postupně zveřejňovat vysoce odborné texty o všech aspektech čínských i tchajwanských čajů. Věříme, že vám tyto texty budou hlubokou studnicí informací a že se k jejich četbě budete rádi vracet.“ (Citováno z úvodní stránky)

Postupně budu doplňovat pár slov k jednotlivým čajům:

China Fujian Wuyi Zheng Shan Xiao Zhong - zkoušel jsem několikrát Lapsang Souchong různých prodejců, ale pokaždé na něm bylo něco divného, pach uzeného masa, spečené gumy. Teď už vím, že to se skutečným Lapsang Souchongem mělo společné pouze jméno. Zheng Shan Xiao Zhong je dokonalý, má jemně dřevité tóny, vůni křížal, jehličí... čistá esence ohně, vtělená do nálevu.

Yunnan Mao Feng - yunnanské chutě zeleného čaje, nasládlé a specifické. Těžko popsat, kdysi jsem měl ručně vázané svazečky yunnanského "jade", u nichž jsem si onu chuť oblíbil. Od té doby se mi nepodařilo koupit čaj, který by měl více než pouhé náznaky - tedy až dosud. Yunnan Mao Feng tak chutná...

Guang Xi Heng Xian Song Zhen - opatrně na čas louhování, rychle by mohl být silnější než chcete [úsměv]. Ovšem když se povede, je to koncert chutí - nad zelenočajovou možná objevíte stopy hřebíčkového koření.

China Fujian Wuyi Da Hong Bao - oolongům z Wuyi ve Fujianu říkám "oříškové", jsou hodně pražené a dostávají bohaté příchuti, mezi nimiž se i ty oříšky najdou. Tento je opět úchvatný, nálev je chuťově plný. Protože mi ale docházejí výrazy, vypůjčím si popis ze stránek obchodu: „nálev velmi příjemné a silné, hladké a harmonické, mimořádně bohaté a zároveň kultivované, charakteristicky těžší ovocné chuti s tóny povidel, zralého tmavého ovoce a lehkou stopou zelinkavosti a květovosti.“. Jo a pozor, příliš horká voda ho umí rychle znehodnotit.

China Fujian Zheng He Bai Mu Dan - bílý čaj, typický svou tipsově prachovou svíravostí kombinovanou se sladkou chutí. Opět vynikající.

12345
1195419240000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online