Wuwejův zápisník

David Sinclair, Matthew LaPlante: Konec stárnutí

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2021-04-28 21:24:06
Tribun: ani jedno, ani druhé. Ale prodloužení běžné doby dožití; nepamatuju si o kolik. I když to zdraví tam samozřejmě taky je, to jde ruku v ruce. Nestárnout vůbec, to nejde, v tom je název knihy přehnaný.
K té otázce - a proč bychom neměli chtít? Považuješ důstojné a kultivované stárnutí za lepší variantu než je pomalejší stárnutí s mnohem menšími ztrátami kondice?

D.n.: další takový :). Však taky nejde o nesmrtelnost.

hana kubíková: ano, přesně, příklad jeho otce na mě také zapůsobil. No a ohledně těch dvou doporučení taky nevím, co je horší :).
D.n.
2021-04-28 16:24:01
hana kubíková
2021-04-28 12:34:07
Četla jsem a bylo to fascinující, dostal mě třeba ten příklad jeho otce... K ochlazování a restrikci stravy jsem se teda ale zatím neodhodlala...
Tribun
2021-04-27 08:40:00
A pointa je jaká? Nesmrtelnost, nebo 100% zdravý až do smrti jako v té povídce od (myslím že) Strugackého?

Nejsem si jistý, jestli nestárnout je to, co máme chtít. Neměli bychom se spíš snažit o to stárnout důstojně a kultivovaně?