Wuwejův zápisník

Mapa literatury - Směry moderního umění v první čtvrtině 20. století

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2020-02-18 09:16:03
Ne, v pohodě, myslel jsem si, že je to tak.
Tribun
2020-02-18 08:29:01
To neměla být ani polemika, ani útok, jen mi v tu chvíli přišlo dobré to zmínit. Asi jsem si potřeboval sám před sebou obhájit, že mi některé kanonické knihy nic neříkají, a udělat z toho ctnost. Ta promiň.
Wu
2020-02-17 22:25:15
To je pravda.

Jenom nevím, proč to zmiňuješ, protože já rozhodně netvrdím, že by to měl dočítat každý. V celé sérii Map literatury důsledně mluvím o sobě - já pociťuju nedostatek, já si chci literaturu dostudovat a seznam si taky dělám hlavně pro sebe.
(Ze snobské pózy mě tu doufám taky nikdo nepodezírá.)
Tribun
2020-02-17 10:33:59
Hodně z toho jsem četl, ale k mnohému se už nikdy nevrátím. Že je nějaké dílo bez debaty významné pro vývoj literatury ještě neznamená, že je to čtení pro každého, bez ohledu na to, o jak náročného čtenáře se jedná. Ze čtení by neměla být snobská póza.