Wuwejův zápisník

Alfred Birnbaum, Riku Kanmei: Zen pro kočky

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2015-09-25 23:11:48
No ano, píšou to všude, že je třeba Mistr.
Umíte si představit, jak mě rozčilovalo, že bych se měl plně odevzdat a věřit, že někdo (či něco) to ví líp než já sám?
Jsem typický zápaďan.

S mým pohledem ladí to co říkáte v pokračování komentáře, Mistrem může být cokoliv. Vidím to jako zenovou připravenost, kterou může do satori prolomit cokoliv - a tak cokoliv může být Mistrem.

Pak mě ale matete tím, že by se Mistr lopotil, nebo dokonce že bych mu nabídl milost. Nevybavuju si žádné učení, kde by Mistr žáka k něčemu potřeboval (?)
sax
2015-09-23 02:45:28
"...i když to člověk rozumově pochopí, dokud to neprocítí, jako by nebylo."

To sam nezvladnete (mysleno obecne), tak je preci psano v kazde Knize, na to treba Mistra.
Bud si ho najdete vy, anebo si on najde vas. To je jedno, zalezi jen na letore, nekdo rad cestuje, jiny sedi radsi doma, treti to nejradsi zapichne na mezi a cuci do blba. Nekdo vybira Mistra podle znameni, jiny to bere tak, jak mu prijde pod ruku. Mistr se muze prevtelit, ale nemusi se prevtelit hnedle do cloveka.

Mistrem muze byt i hovno u cesty, anebo salam, nakrivo polozeny v regale u Lidla.
Podminkou je naprosta duvera v nej, absolutni duvera v to, ze hovno svoji existenci mysli vazne a opravdove. Problem je vzdycky na druhe strane, nikoliv v zakovi, to Mistr (Buh) se vnucuje svoji existenci, ne zak, ten by se ji spise rad zbavil.

Takze jde o to, dat Mistrovi sanci, kdyz se tak lopoti a vzit ho vazne. Opravdove a s nejvyssi vaznosti do toho vstoupit a prokazat Mistrovi milost a nabidnout mu moznost vykoupeni tim, ze se mu nevysmejete myslenkami, nybrz prijmete v duvere opravdovost jeho existence.

Vychodni uceni prichazejici do Evropy jsou uhlazena...bud jsou opravdu ucesana, anebo (casteji) jsou vybirana jen ta neskodna. Pravy Vychod a jeho duse je tvrdarna bez slitovani. Podle meho na Evropana plati spise tvrdsi metoda...treba neni ani nahoda, ze jsou do Evropy nejen importovany, ale hlavne exportovany jen ty sladke casti z celeho uceni, oni se tim svym zpusobem i brani; krome penez neni totiz zadny duvod, proc vubec vest s prumernym Evropanem rec.
Wu
2015-09-22 22:56:00
Přebytek nesvobody... Saxi, vy tu jen tak mimochodem poznamenáváte dost zásadní věci.
Co se týče prolomení, nejhorší je, že i když to člověk rozumově pochopí, dokud to neprocítí, jako by nebylo.
sax
2015-09-20 23:34:07
Wu
2015-09-20 22:26:46
Ano, má duchovní témata v kostce.
(ještě tao a příroda, ať to máme komplet)
A pořád to ne a ne prolomit...
Znáte píseň Jana Hrubého Mezidobí?
sax
2015-09-18 19:44:01