Wuwejův zápisník

Proč si vlastně pořizuji smartphone s Androidem?

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Samsung Galaxy S3
2012-05-26 22:52:26
Proč ? protože android je prostě super. A kdo se těší na SGS3, mrkněte na ten web, máte tam všechno :)
Wu
2012-04-18 23:54:01
Jago: takže při běžném svícení rozdíl pozorovatelný není?
Asi by se dalo spočítat, jak dlouho by na jedno nabití vydržel svítit - kdyby někdo dokázal zjistit, jaké diody tam jsou.
Jago
2012-04-18 23:17:26
Wu
2012-04-17 23:57:22
Vím přesně, o kterém mluvíš, protože při svém posledním (užaslém) prolézání kategorie outdoorových telefonů jsem si ho docela podrobně prohlížel.
Zajímalo by mě, jak svícení baterkou zahýbá s baterií, je to nějak pozorovatelné?

Anny
2012-04-16 23:48:07
Wu
2012-04-16 00:27:49
bb: ad 1/ což souvislost s kartou vylučuje. To bude nějaké nestavení, že nemá čísla ze SIMkarty ukazovat v kontaktech (ale při hovoru se tam mrkne).
ad 2/ držím palce

lojzo: jo, je to zvyk a relikt, mělo by se tomu říkat spíš "komunikátor" nebo tak něco
lojzo
2012-04-14 08:31:35
Tiež mám telefón na telefonovanie a kúzlo smartfónov som ešte neobjavil. ;-)

Mimochodom, je zaujímavé, že sa týmto čudám stále hovorí "telefóny", aj keď múdre či prefíkané. Veď telefonovanie je u nich už len jedna z mnohých funkcií, a trúfnem si tipnúť, že asi nie tá najčastejšie využívaná. Ale vlastne u počítačov je to podobné, tiež sa v zásade nevyužívajú na počítanie. ;-)
bb
2012-04-14 01:23:49
Wu
2012-04-14 00:18:37
Jago, Mordemy, bb: já teda zůstanu u tradičního překladu :)
Wu
2012-04-14 00:17:13
jm: to je děsivé - a koukal jsem na to taky. "Obyčejný" mobil je levný přímo neuvěřitelně.
Wu
2012-04-14 00:15:49
bb: hele, to byl jen namátkový tip, ponoř se do Play, určitě tam něco takového bude.

Stará karta, nebo telefon? Telefonní seznam nebývá na kartě, takže to nejspíš s přetahováním nesouvisí.

S těmi mp3 nevím - dřív Ti to ve stejném telefonu fungovalo a s novou kartou se to změnilo? A procházíš to v přehrávači (máš na výběr panely typu "INterpreti", "Alba" atd.), nebo nějakým prohlížečem adresářů na kartě? Jestli prohlížečem adresářů, tak to je standardní chování.
bb
2012-04-12 15:36:09
Mordemy
2012-04-12 10:44:17
"Smart" je dokonce něco jako "vychcaný" - viz. anglická polonadávka "smartass" ;)
Jago
2012-04-12 07:49:47
jm
2012-04-12 07:27:07
Na téma smartphone x obyčejný mobil. Já z toho mám úplně špatné svědomí, že jsem si koupil předraženou hračku, a přitom dneska normální mobily jsou skutečně zadarmo. Manželka je zvyklá na nokiácké ovládání a teď se dívala, co by jí vyhovalo a to jsou pěkné telefony za cenu gumového obalu na iPhone...
bb
2012-04-12 01:44:55
Wu
2012-04-12 01:09:27
bb: smartphone je "chytrý" telefon, tedy něco víc, než jen telefon. Kapesní počítač. Protože jsi zmínila android, wifi a internet, je to jasné. Máš ho!
Čtení blogu mě samozřejmě těší :)

K těm problémům s mobilem. Konkrétní radu nemám, ale protože máš android, určitě bude existovat nějaká aplikace, která by SMSky zobrazovala tradičně. Ta vestavěná to obvykle přepínací nemá, alespoň ne u mě. Prohledej Google Play... Co třeba tohle?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mymarketapp.smsclassicview

To druhé vypadá, jako by si telefon při přijetí hovoru kontakt našel na SIM, ale aplikace s kontakty ho importovaný nemá. Možná sis ze starého telefonu přenesla kontakty (tj. seznam uložený v paměti telefonu), ale nenaimportovala kontakty ze SIM karty... Mělo by to být v nastavení.
Wu
2012-04-12 00:57:07
Tribun: ono záleží spíš na naladění, já byl hračička vždycky, před lety jsem měl Psiona (kapesní počítač), pak to nějak ustalo, a teď už holt mám kapesní počítač zase. Telefonování je jen jedna věc z mnoha.

VojtaR: je skvělé, že máš jasno, co vlastně potřebuješ, a řídíš se podle toho. Vážně - spousta lidi to neumí, řídí se módou, prestiží nebo jinými podružnostmi, a nad svými potřebami se moc nezamýšlí.
Co se týče závislosti, mám dojem, že mě Google od G+ z občasné zvědavosti léčí zcela, protože aplikace (zřejmě) potřebuje mít povolená data na pozadí, aby něco stáhla, a to i v případě, že je na popředí :).
Specializované nástroje jsou fajn, ale když nějam jedu vlakem, třeba pracovně, musel bych s sebou tahat všechno. Foťák, abych vyfotil zajímavé věci, které občas zahlédnu. MP3 přehrávač, abych mohl poslouchat cestou na vlak. Čtečku, abych mohl ve vlaku nebo v MHD číst. Notebook na brouzdání. Jo a telefon!
Smartphone je jen jedna krabička.
bb
2012-04-11 15:45:28
bb
2012-04-11 15:44:31
heh.. já a technika...... takže vlastně pořád nevím co je to TO "smartphone" a jestli to můj telefon taky má nebo nemá :-))))) .... Ale androida má - to už jsem pochopila...
Nejvíc mě na něm těší wifi a internet obecně. Jednak ryze prakticky, když potřebuji některé věci vykomunikovávat za pochodu a po mailech ušetřím za smsky .....
A druhak samozřejmě stran mé závislosti na některých typech komunikací. A k tomu se prostě hrdě hlásím, že tuhle závislost mám :-) !!!
Sociální sítě - tedy jmenovitě FB mi to tam vnucuje několikrát do týdne.... Ale já si šmejďáka FB prostě do mobilu odmítám pustit.
Mimochodem, jedna z výhod - při poslední návštěvě chirurgie s maminkou na převaz, jsem během několikahodinového čekání na sanitku přečetla hromadu článků Tvého blogu jakož i některých Tvých spřátelených komentátorů :-)))
Na focení mám pořádnej foťák... ale stejně jsem občas uchvácena některými těmi hračičkovými aplikacemi, které umí divy..
Svůj starej mobil jsem oplakala přesně pro ty výhody, o kterých mluví VojtaR - byl celkem otužilej, a hlavně já - ve své závislosti na psaní až sedmidílných smsek, jsem ty smsky psávala málem poslepu a s jednou rukou v kapse .... Tady jsem první týden psala smsky tak, že jsem se zpravidla zastavila v pozoru uprostřed chodníku a používala všechny okončetiny :-) ... Dneska už jednouruč začínám zvládat, ale stejně občas opravuji otravný překlepy..
---
A teď pod čarou .... Když ty se tak tváříš, že těmhle chytrým věcem rozumíš a víš jak na ně ...... Věděl by sis rady se dvěma fíglíky?
Pánové v krámě se tváří že s tím prvním se nic dělat nedá - ale mě to ukrutně prudííí!!! .... A stran toho druhého.. - možná jsem něco zvojitila já, ale nevím co počít a bojím se to někomu nacpat do tlapek, abych o data nepřišla...
Takže to první - /ad moje závislost na smskách :-))) / .. Ve starých telefonech jsi měl šuplíček s přijatými, přečtenými, odeslanými..... A pak v dotyčném šuplíčku jsi měl pčijatou zprávu od A, pod tím zprávu přijatou od B, pak od C .... a stejně tak v dalších šuplatech...
Tendlenc chytrej mazlík to zobrazuje "formou chatu" - jak mi nadšeně, pyšně, světaznale a nekompromisně sdělil pán v krámě ... Jakože zkrátka rozklikneš toho jednoho člověka.... a tam máš pod sebou to hejno komunikace, kterou jsi s ním odjaktěživa vedl tam a zpátky ...... Asi je to obecně praktické ....... Ale měn to prostě nevyhovuje! A pán tvrdil, že se s tím nedá nic dělat ..
Navíc jsem nenašla způsob jak promazat jen některé smsky, a nechat si ty důležité... Vždy mi to nabídlo jen smazat celou konverzaci ...
Druhý problém mám s některými čísly v telef. seznamu, které se mi z neznámých důvodů do toho telefonu jakoby neuložily .... resp. nezobrazily ... A nikudy je nejde najít .... Takže např. mívala jsem ve starém telefonu kontakt na slečnu R. Kontakt byl na paměťové kartě.. Kontakty všechny jsem si do nového telefonu přetáhla... a navíc tam mám tu kartu ...... Když hledám foun na slečnu R, ať si dám zobrazit cokoli, slečna R. se v mém tel. seznamu prostě nenachází!.... Když mi ale slečna R. zavolá, normálně se mi na dispeji vysmátě zobrazí, že slečna R. s tím a tím číslem mi volá....
Divné, že..
VojtaR
2012-04-11 08:29:47
Tribun
2012-04-11 08:29:31
Takže zase budu poslední, kdo nebude mít smartfouna? Už se těším!