Wuwejův zápisník

V Pardubicích se už nebude větrat ani přes den

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2009-10-24 22:50:05
hurri: jo. Hlavně že mi odbor životního prostředí píše, že je všechno v pořádku, pod kontrolou a nikdo nic vypouštět nemůže. Ostatně to hrabání ve zbytcích už tu bylo, asfaltoropné zřídlo za Lidlem u nádraží snad ještě ani zlikvidované není.

Tribun: co dodat. Stavba může být tisíckrát v "pořádku" a v souladu s předpisy, ale když se to sečte se zatíženým prostředím a návětrnou stranou...

Henry Psanec: napsal to pěkně, ale nějak se to za těch deset let obrátilo úplně jinam. Z mladé generace vidíš akorát kariéristy a starší generace pokračují v těžbě.
Henry Psanec
2009-10-24 02:52:10
"Vezmi si tu generaci 17. listopadu. Vždyť to byly většinou děti z komunistických rodin, jinak by se na ty školy nedostaly. Ale ty děti pochopily, o co jde. Neříkám, že revoluci vybojovaly, ale rozhodně ji nastartovaly. Tu jejich výzvu Děkujeme, odejděte! podepsaly desetitisíce lidí, což mi přijde fantastický. Mám ostatně dojem, že se nejen mladí lidé, ale i společnost jako celek z tý kocoviny porevolučního vývoje probírá. Teď jsem byl třeba recitovat v Rakovníku -- zastavili jsme se předtím na panáka v jedný hospodě, která je součástí sportovního areálu, kde je bazén, a město ho chce zrušit. Barman nám přistrčil k podpisu petici proti tomu zrušení, kterou už podepsalo několik set lidí. A to je ohromný. Mao Ce-tung kdysi řekl: "Lidi se můžou osvobodit jenom zdola, shora je možné je jen ujařmit." Nikdy jsem nebyl historickej pesimista, ale teď už je vidět reálně, že lidi berou "vládu věcí svých" do svých rukou. K čemuž chci ovšem podotknout, že když slyším Kubišový Modlitbu dnes, tak se mi dělají osypky. Jo, a dej tam taky prosím tě, že mi vadí, když Kubišová jí psy."

Ivan Magor Jirous v roce 1999. Jenže dnes jsme o deset let dál, a Stát, jak se zdá, se personifikoval. A vůbec. Je to všechno na posrání, ale jen se neposrat, jak napsal Ivan Diviš.
Tribun
2009-10-23 11:00:15
Aneb setkání s reálným demokratismem na vlastní kůži. Všude dobře, doma nejlépe?
hurri
2009-10-23 08:17:34