Wuwejův zápisník

Jan Jandourek: Úvod do sociologie

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2007-11-19 08:30:57
Sajuri: no tak to je přímo povinnost, takováhle kniha [úsměv]. Vstávat před pátou? To bych raději nešel vůbec spát [smích].
Sajuri
2007-11-19 05:52:48
Pro Wu: Díky moc. Ale abych řekla pravdu, byl by to snad i hřích, nečíst knížku tohodle zaměření, když vyšla u nás na ústavu, takže ji mám přímo pod nosem (nebo spíš před nosem, protože je vystavená ve vytrínce, s kterou jsem se už párkrát na cestě po ústavu střetla).
Jo a jinak.... To už jsem byla vzhůru - v těch čtvrt na pět nebo kolik to bylo. Vždyť to je nejvyšší čas vstávat a začít shánět literaturu (popřípadě pročítat oblíbené blogy), ne. To jenom dnes jsem jaksi zaspala....
Wu
2007-11-17 22:52:17
Sajuri: rád bych Ti něco na požadované téma doporučil, leč pro takto specializovaný okruh to bude těžké. Ačkoliv... v knize Dušana Lužného "Hledání ztracené jednoty" o průnicích nových náboženství a ekologie se jedna kapitola jmenuje "Tělo a společnost". To se docela blíží, což? Mé poznámky ke knize: http://blog.wuwej.net/2006/07/20/dusan-luzny-hledani-ztracene-jednoty.html

BlackCat: myslím, že jsem ji také v knihkupectví viděl, ale na první pohled se mi zdál Jandourkův úvod přehlednější. Ale jak jsem psal, úvodu již netřeba.

jayee: to zní trochu jako skepse až deziluze [úsměv]

lojzo: fakt by mě zajímalo, jestli byla Sajuri JEŠTĚ, nebo UŽ vzhůru. Obojí je dost hrozivé [smích].

Noira: tak to jsem článek dobře načasoval [úsměv]. Gender a feminismus v sociologii? Hm, takhle pojaté jsem nic nečetl. V zásobníku mám knihu Globalizovaná žena (Christa Wichterlich), což je směřované spíš na genderový aspekt globalizace... Jandourek u kapitoly "Gender a sexualita" doporučuje mimo jiné:
-Oakleyová, A.:Pohlaví, gender a společnost. Praha 2000
-Valdrová, J.: Sterotypy a klišé v mediální projekci genderu. Sociologický časopis 2/2001
Jago
2007-11-17 17:32:05
Noira
2007-11-17 15:46:26
Jéé, díky moc... mě má teďka přjít ta kniha, máme ji povinnou. Výpisky se hodí.
Nevěděl bys, po čem sáhnout pro fererát na téma gender a feminismus v sociologii?
lojzo
2007-11-17 08:13:12
Teda Sajuri, zháňať literatúru o trištvrte na päť ráno... to už je fakt súrne! (žmurk a chápavý úsmev)
Sajuri
2007-11-17 04:45:02
nemám ráda věčné začátečnictví, takže tuhle knihu, i když je jistě zajímavá a přínosná, už jenom z principu číst nebudu. Éru úvodů do sociologie mám snad již za sebou a teď se vrhám do něčeho dobrodružnějšího. Ano, ano, já vím, já vím, jsem děsně bezhlavá a do všeho moc hrrr.
Což mi připomíná, nevíte někdo o nějaké sociologické literatuře o těle, tělesnosti, zdraví a nemoci (nejlépe ještě v souvislosti s náboženstvími a úplně nejlepší by bylo v souvislosti s novými náboženskými hnutími a novou religiozitou)? Vypadá to, že se to tu sociology/žkami jenom hemží, tak třeba si někdo na něco vzpomene. Předem už moc díky, Sajuri byste moc moc potěšili.
Jo a Wu, omlouvám se moc, že druhá polovina tohodle komentáře se už netýká Tvého článku, ale jaksi to sklouzlo do mého shánění literatury.
jayee
2007-11-17 00:05:28
Otázka je, jestli je vůbec třeba v případě sociologie začínat od začátku...
BlackCat
2007-11-16 23:03:45
Ano. Četla jsem. Doporučuji spíš Sociologie od Giddense.