Wuwejův zápisník

Nádraží ČD v Hradci Králové - chybí vám potravinové stánky?

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2008-02-22 21:51:54
Honza: díky za aktuální informace, už jsem se tam dlouho nedostal a když, tak jsem jen probíhal. Pekárna by měla být na každém nádraží [úsměv].

Honza
2008-02-22 20:19:52
Wu
2007-07-09 21:37:58
eva: jasně, to je pravda - a přitom v jiných PONTech, třeba v Plzni, turniket není.
Ale on vlastně je turniket jen na jedné straně, na druhé se dá projít normálně. Tak jako tak, příjemné to není.
eva
2007-07-09 09:51:09
Wu
2007-04-27 14:46:32
No úžasné, pekárna v nevyhovujících prostorech a knihkupectví v lepším případě taky v nevyhovujících prostorech. Proč mi to připadá jako vytloukání klínu klínem?
Díky za příspěvek, bylo by mi to bývalo uniklo.
Vašek
2007-04-27 14:15:20
No tak dobrá zpráva pro všechny. Na nádraží bude pekárna. A fungl nová. Černého Petra ale dostanou knihy... viz článek v MF Dnes z 24.4.07:

Místo knihkupectví bude na nádraží pekárna

Hradec Králové - Knihkupectví v hale královéhradeckého železničního nádraží slouží už dvaasedmdesát let, ale nyní má skončit. Na jeho místě má být pekárna a obchod s pečivem.
?Jednání o změnách dosud probíhá. Nejde ovšem o pekárnu jako takovou, ale o zkvalitňování služeb cestujícím, v tomto případě prodejnou pečiva spojenou s pečením přímo na místě. Tu má provozovat síťový operátor, který v dlouhodobém záměru vedení Českých drah týkajícím se zkvalitňování různých druhů služeb pro cestující vyhrál výběrové řízení na provoz prodejen pečiva, jako jednoho z druhů občerstvení v celé síti Českých drah,? uvedl systémový specialista Českých drah Karel Polívka.


Majitel chce prodej knih v hale udržet


Nájemce knihkupectví Ambra Petr Červinka, který vloni v červenci prodejnu převzal od firmy Skippy, by rád prodej knih v nádražní hale udržel. V lednu dostal od Generálního ředitelství Českých drah výpověď s tříměsíční výpovědní lhůtou, ta vyprší tento měsíc. ?Vím, že zástupcům pekárny nabízeli jiné, větší místo, které se jim sice zamlouvalo, ale nadále trvají na mé provozovně. Ta ale není co do velikosti pro provoz pekárny způsobilá,? řekl Červinka a dodal, že malá prodejna nemá ani potřebné zázemí.


Dráhy prý nabídnou náhradní prostory


České dráhy chtějí knihkupectví, jež před rokem 1989 patřilo někdejšímu národnímu podniku Kniha, v hale udržet. ?Kdyby věc dopadla ve prospěch pekárenské firmy, samozřejmě nabídneme panu Červinkovi náhradní prostor, o mnoho větší, i když ne tak lukrativní, jako je ten stávající. Bylo by to v místě bývalé čekárny v pravé části haly,? sdělil Polívka.


Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)
Wu
2007-01-06 19:23:15
Umím si to představit, taky se mi přihodilo, že jsem urgentně potřeboval. Nejdřív jsem ji nemohl najít (nezazší tmavý kout, kolem postavy potácející se z herny), a když se to povedlo, prostředí také nebylo dvakrát kulturní. Ale je to už pár let, ani nevím jestli je tam pořád herna, temné kouty se prosvětlily a možná že i toalety prošly rekonstrukcí. Budova rozhodně ano, je jako nová. Dlažby, okna, dveře...
Jana
2007-01-06 18:28:08
Wu
2007-01-06 13:42:53
Jo, Sharkane, autobusové parkoviště (protože nádraží se tomu říkat opravdu nedá) je v HK tragické.
Sharkan
2007-01-05 23:51:25
Myslí mi to pomaleji, tak ještě jednou. :) Škoda, že širší kontext nevidí třeba i ti památkáři. Možná by viděli, že v HK chybí autobusové nádraží se zázemím pro cestující, kterým takto nezbývalo nic jiného, než hledat azyl na nádraží vlakovém.
Sharkan
2007-01-05 23:47:55
Kontext chápu. Ale co nechápu, kde si koupím něco chutného a levného na jídlo, až zase budu trčet půl hodiny v HK na nádraží a čekat, až si pan řidič autobusu odpočine, aby mohl jet dál. V tom stánku jsem si vždy dobře vybral. A v "pointu" jsem si kupoval maximálně noviny.