Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.
2015-01-27 09:27:56
Ano, je dobře, že jsou časopisy přísné, pak i samotný fakt publikace něco vypovídá sám o sobě.
Ta vyvratitelná dílčí tvrzení by mě zajímala - ale až si přečtu Zamrzlou evoluci, zatím by to bylo jen házení hrachu na stěnu :)
~
2015-01-24 22:16:10
Pan profesor Flegr si ovsem dela srandu, kdyz popisuje uskali publikovani ve vedeckych casopisech, ponekud prehani. Dukazy musi byt pevne vzdycky, nejen pri boreni paradigmat, proto jsou casopisys velmi narocne. Pri obrovskem kvantu lidi, kteri se vedou zivi a musi vykazovat publikace, by se velmi rychle mohlo stat, ze se bude tisknout balast, nepovedene pokusy, scestne zavery.
Je podivuhodne, jak profesor Flegr lpi na zamrzle evoluci (na vcelku netestovatelne hypoteze, jejiz nektera dilci tvrzeni lze snadno vyvratit] a vice se nepysni vpravde genialnim uhadnutim nekalych zameru Toxoplasmy. Coz souvisi s tim,ze u nas je obecne velice nizke povedomi o evolucni biologii.
~
2015-01-23 23:47:48
Zdenka_P: když jsem na konci Pozor, Toxo! objevil, že vyšla i Zamrzlá evoluce, bylo mi jasné, že ji musím mít. A pak jsem ji našel ve svém zásobníku :) Zřejmě jsem tenhle nápad už jednou měl.
Ano, pozměnit paradigma je těžké, musí to být opravdu neoddiskutovatelná fakta a velký boj. To jsem také uvědomil, když J. Flegr popisoval úskalí publikace ve vědeckých časopisech.
~
2015-01-21 09:37:52
Pan Flegr je úžasný. Četla jsem Zamrzlou evoluci a obohatila jsem se v mnoha směrech. Jeho "ocenění" bych sama pro sebe viděla jako upozornění, že máme patrně možnost se dozvědět něco průlomového. Implantovat nové myšlenky do stávajícího vědeckého paradigmatu vyžaduje mimořádné úsilí a odpor pohodlně usazených lidí je vždycky veliký. Kolega třeba získal vysoký počet citací tím, že když na základě naměřených údajů prohlásil, že kyselina hyaluronová bude patrně rozvětvená, mnoho lidí pokládalo za nutné světu sdělit, jak nebetyčná je to pitomost. A to je to, prosím, jeden z největších světových odborníků v dané oblasti analýzy.
Naše svoboda je opravdu iluzorní. Stačí obyčejná determinace egem. Jenže na to člověk přijde, až si ho trochu pokrotí.
~
2015-01-19 23:39:22
Tribun: také jsem nad tím přemýšlel, nad ovlinitelností člověka a iluzí svobody. A nad šokujícím rozsahem dotčené populace.
sth: tohoto úspěchl dosáhl Andre Geim v roce 2010, cit. wikipedii: "_Experiment s magnetickou levitací živé žáby zajistil Andremu Geimovi a Michaelovi Berrymu Ig Nobelovu cenu za fyziku za rok 2000. Geim v roce 2010 získal opravdovou Nobelovu cenu za fyziku za výzkum grafenu._" (
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ig_Nobelova_cena)
~
2015-01-19 19:45:40
IgNobelova cena NEZNAMENA zlehceni - (gratuluji pane profesore, jen jste se mel na Harvardu drzet spise te toxoplasmy, zamrzla evoluce, nu, neni tak prukazna...) !!! Naopak je to pul cesta k vedeckemu uspechu, ktereho dosud nikdo nedosahl - dostat k cene IgNobela i cenu Nobelovu.
Valek, revoluci a konfliktu vseho druhu by naopak pribylo. Lide by byli mene ochotni nechat se sezrat tygrem, vic by se branili utokum a podvodum, byt s nizsi hladinou testosteronu v krvi. Ostatne stale nechapu proc clovek s vyssim testosteronem se necha sezrat. Zrejme ma testosetron negativni vliv na IQ, coz by vysvetlovalao obecne nizsi IQ u muzu nez u zen
~
2015-01-19 09:16:13
Možná by ubylo i válek, revolucí a spekulací na burze. Osobně si myslím, že Flégrovy objevy stran toxoplazmy patří mezi ty nejdůležitější a jejich zlehčování Ig Nobelem vůbec není na místě. Ono to má totiž dost zásadní dopady společenské, filosofické i politické, protože se to dost podstatně oné tzv. svobodné vůle. Jak moc svobodné vůle má totiž člověk, který je pod vlivem toxoplazmy? Jenže téhle otázce se zatím všichni vyhýbají jak čert kříži.
~