Tribune, taky jsem to nevyčetl. I já bych dal člověka na první místo. Včera jsem přečetl v noci tři cestopisy, dva o Africe, jeden o Austrálii, třicátá až padesátá léta, děs a běs.
Kupodivu vím, co znamená "Velká pětka", totiž zvířata, která se jezdí lovit. Věta o "ferocity when cornered and shot at" mě skutečně znechutila. Můj strýc byl lovec medvědů (mimo jiné, ovšem), a já nikdy nechápal, co je na tom tak povznášejícího, střílet puškou zvířata.
Wu, díky za Ctrl, to jsem nevěděl. Prostřední knoflík jsem doteď netušil, že jde zmáčknout! "Hošík", to mě pobavilo!
Báječné stránky o hroších jsou
http://www.hrosi.org/
Koukal jsem na Wiki na to, zda se kryje rozšíření hrocha s některým žralokem, který plave i do sladkých vod, a žralok bělavý je ten případ - ovšem o zabití tam nic není. Pokud tě to ale zajímá, já se zeptám. Nevěděl jsem - a dozvěděl se teď při pátrání, takže díky! - že i u hrochů je zaznamenán případ, kdy jedli maso. Kdybych měl velkou zahradu, choval bych hrochy.
~