Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.
2011-01-26 00:26:57
Hm, budu muset svoje zálohování ještě zrevidovat.
Velmi děkuji za doporučení šifrování, k tomu se určitě brzy vrátím. Zkoušel jsem TrueCrypt, ale měl dost potíže Nautilem, reps. naopak, Nautilus s přimountovaným souborem. Nedokázal na něj zapisovat (zatímco Gnome Commander ano). Asi práva, ale po všech aktuálních protivenstvích ze strany mého PC už nemám sílu to dál zkoumat :)
~
2011-01-24 02:44:03
Týká se to celé řady souborů, např. konfiguračních v /etc nebo různých pomocných v /var, např. databasí. Používám pro zálohování btrfs, což mi umožňuje uchovat si několik historických versí filesystemu; podobnou funkci by ale splnily i jiné systémy se snapshoty, např. LVM.
Wifi s WPA je poměrně bezpečné, a pro šifrování obsahu doporučuji cryptsetup s LUKSem, je to zcela transparentní, ověřené, kompatibilní a vestavěné, s velmi jednoduchou obsluhou. Pokud byste chtěl ke stejnému disku/partition přistupovat z Linuxu i z Windows, nejlepší se mi zdá TrueCrypt, kompatibilní balík je součástí Fedory.
~
2011-01-23 01:09:40
Tribun: pochopitelně, protože ty se přeinstalovávají rovnou ;)
~
2011-01-23 01:09:09
Tomáš Pecina: aha, nějaké nezbytné věci v /temp a /var? (home mám zálohovaný, zbytek dat na síťovém disku).
Mimochodem u článku pod WD MyBook World jste zmínil, že jste si ho nevybral kvůli absenci šifrování. Uvažuji teď o (ne)bezpečnosti sdílení - mám tu wi-fi a ačkoliv klíč pro AES mám 42 znakový... - no, zkrátka, když by disk měl podporu pro šifrování, jaká by musela být? Protože pokud by to dešifroval už disk a posílal po síti volně, tak to není dvakrát bezpečné. Nebo jste počítal i se šifrovaným přenosem, nějaká vpn/scp/sftp nebo tak?
~
2011-01-22 14:35:33
Tak tohle jsem s Windows ještě nezažil ;-)
~
2011-01-22 04:03:17
Takto jste si systém v žádném případě neopravil. Z balíčků jste reinstaloval soubory, které jsou fixní (knihovny, executables, manuály apod.), ne pracovní, které mohou být také poškozeny.
Jako v každém jiném systému, i v linuxu je potřeba pravidelně celý filesystem zálohovat, jinak může být zle.
~