Wuwejův zápisník

Předvolební antikampaně 2010

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2010-05-08 23:32:44
Winter: ostrakismus jsem si přečetl, no, pravda, nevkusné výstřelky nejsou nic nového pod sluncem.
Přemýšlím nad tím, jestli demokracie s sebou nutně nese jakékoliv způsoby přesvědčování mas a bez této volnosti by to už nebyla demokracie - a nebo je možné i v demokracii zavést nějaká kulturní a etická pravidla.
(Možná bych si měl spíš něco na dané téma přečíst, než nad tím planě mudrovat...)

Bohdan Dlouhý: ano, vypovídá to hodně o politické kultuře v dané straně.
Winter
2010-05-08 17:36:06
Bohdan Dlouhý
2010-05-08 12:24:48
Nepoužívání negativní kampaně je pro mne jeden z klíčových parametrů při rozhodování, které straně dám ve volbách hlas. Protože tohle se mi hnusí...
Wu
2010-04-14 22:56:36
Tribun: doba si žádá slogan, to je přesné. Na nic jiného než slogany už nikdo nechce slyšet, cokoliv složitějšího je příliš náročné.

bb: bohužel.
bb
2010-04-13 23:00:27
Tribun
2010-04-13 08:52:20
Program je složitý, doba si žádá slogan. A navíc v případě některých stran i nebezpečný, protože by mohl odradit, či dokonce zasít pochybnost (jak to chtějí zařídit?, kde na to chtějí vzít?, jak by to mělo fungovat?, komu to prospěje?). Jenže pokud je nosným motivem konání nenávist a metodou zastrašování, nic jiného než antikampaně z toho být nemůže. A potom: obě hlavní strany mají poradce z USA (kdo najde deset rozdílů proti poradcům ze SSSR, má u mne dva body a pochvalu), ve kterých jsou antikampaně (a mnohem brutálnější, než u nás) zcela běžné. A to nemluvím o tom, že některé strany program prostě nemají (rituální snižování daní a přenášení fiskální zátěže na ty skupiny, které sice vytvářejí hodnoty, ale nealokují zisk, za program nepovažuji, nic neřešícím populismu ala topinky nemluvě).

Doba, kdy se ve volbách střetávaly ideje, je pryč. Dnes se střetávají zájmy, klany, vlivové skupiny a klientelistické sítě.