kryska: já antibiotika neměl tuším sedm let, ale bude to tím, že k doktoru chodím raději jenom na prevenci [úsměv]. Jinak jsem rád, že recenze zaujala, kniha se mi opravdu líbila, tak ať se šíří.
Henry Psanec poprvé: jo, ty doplatky - a poplatky vůbec - jsou podivný paskvil.
sth poprvé: no to snad... zrušit katedru filozofie přírodních věd za kontroverzní názor jednoho z pedagogů? A co s ním? Upálit? [smích]
Henry Psanec podruhé: Díky za doplnění informací o Turecku a předpisech. Ne, lidi blbí nejsou, to je právě to. Mimochodem ani já si nemyslím, že by měly být volně dostupné všechny léky. Ale to nepřiznávání zodpovědnosti za sebe sama ve věcech zdraví je zarážející, ne?
Martin: jo! A na hranici s kacíři [mrk].
Tribun: ano, přesně tak (i o tom je zmiňovaná kniha). Ale víš co je docela účinné? Nastudovat si a ptát se k věci. Těžko říct, kde je větší problém, jestli přímo u lékařů, nebo u toho, že spousta lidí chodí k lékaři jako k opraváři. Bez zájmu nebo aktivního přístupu, jen "tak s tím něco udělejte". Takže lékař pak takhle přistupuje ke každému. Každopádně když o problému něco víš, přístup se změní (buď se dozvíš hodně, nebo se setkáš s agresivitou a arogancí).
sth podruhé: no jo, Komárkův komentář byla především ilustrace toho "dojmu zacházení jako s desetiletými dětmi", které si neumí přečíst návod a uvědomit si rizika, převzít zodpovědnost, zkrátka jednat nedospěle.
Ale diskuzi jste pěkně rozvířila, to ano [úsměv].
~