Wu, díký za článek.
Tribune, pokud má něco "stejný vzoreček", pak je to stejná látka a chová se v organismu zcela stejně. Netahejte do toho prosím vitalismus a přírodní magii. Pokud by snad byly pozorovatelné rozdíly, budou způsobeny "příměsemi" z výroby, a ty bývají (pravda, u farmakologie lépe než u potravinářství, ale pořád dobře, určitelné ze syntetického procesu a čisticích operací). ALE HLAVNĚ: "špinavost" chemie v porovnání s "čistotou" přírody je dle mého soudu naprostý mýtus... příroda je děsivě špinavá a všecko "čisté" a "přírodní" je ve skutečnosti něco, čemu my chemici říkáme familierně "vybuchlá drogerie" - zmatená směska všeho možného. Z hlediska vedlejších účinků velmi těžko podchytitelná. Připomínám, že třeba botulotoxin, kterého půl kila stačí na celé lidstvo, je ryze přírodní produkt. Ricin, orellanin... našlo by se toho spousta.
BlackCat, ale to závisí na tom, co kdo považuje za "dost dlouho" a "dostatečně bezpečné" a za "následky"... pro někoho není bezpečné nikdy nic, a takovému budiž hlína lehká, neboť zemře rychle a zcela přírodně: strachem.
ještě poznámku - mírných alergenních účinků bych si moc nevšímal, alergenní je úplně všechno (třeba i zlato, a to je sakra inertní materiál), jen se pro to musí najít ten správný člověk... aneb: jsou jahody bezpečné? nejsou, jsou alergenní. Jsou jablka bezpečná? Nejsou, jsou alergenní. Jsou bezpečné arašídy? No pomáhejte nám pánibozi - těch ryze přírodních plísňových toxinů! A taky alergenní. NENÍ ÚNIKU.
~