Wuwejův zápisník

Arnošt Vašíček: Sedm záhad strážce duší

28.05.2023 12:38, Wu | knihy | komentáře -

obálka knihy Sedm záhad strážce dušíPo mnoha letech jsem se podíval na celý televizní seriál Strážce duší a i přes všechny jeho chyby (nahlédněte do komentářů v ČSFD) to bylo docela zábavné. Ale hlavně jsem si vzpomněl na tuhle knihu, kterou mám celou dobu v zásobníku. Shrnuje podklady, ze kterých zápletky vychází, fakta o nálezech, zjeveních nebo třeba historii templářského řádu. Samozřejmě ze záhadologického pohledu.

Největší část, skoro sto stránek, zabírá kapitola Zapovězená tajemství templářů. Popisuje tajemství archy, záhadné výzkumy a vykopávky templářů, zmínky o podezřelých létacích vozech, komunikaci s Bohem, ale i pozdější věci jako dům přenesený až do Francie nebo mluvící hlavu. Teprve ke konci se dostává k Veveří a kostelu s monogramem, které byly použité v první epizodě seriálu.

Maska smrti mluví o tajemném dýmajícím zrcadle a sbírce předmětů doktora Kasky (z doby habsburského „panování“ v Mexiku).

Hrobka času zmiňuje několik případů, kdy se lidé propadli v čase nebo v něm snad cíleně cestovali, ale především popisuje případ vynálezce Samuela Warnera.

Nebezpečná setkání popisuje únosy mimozemšťany, případy pozorování šedivců a dokonce jejich snahy a pokusy o křížení s lidmi.

Mág pod křídly andělů neboli Edward Kelley a jeho tajná laboratoř, jasnovidné schopnosti a kámen mudrců.

Poslední princezna je skutečný příběh incké princezny Uminy a jejího ukrývání v Polsku.

Démoni, běsi a zázraky pak do jedné skupiny zahrnují zprávy o dalších bytostech (a také několik epizod seriálu). Upíři, běsové, zjevující se symbol ruky, zázračná zobrazení madon.

V podstatě je to jedna z mnoha záhadologických knih se spoustou spekulací, divokých hypotéz a některých dosud nevysvětlitelných fakt. Dobrá hlavně jako doplněk k seriálu – a také zdroj zajímavostí k dohledávání. Například Monstrum z Waldenburgu má docela slušný přehled zmínek i nějaké fotky. Podívejte se třeba sem. No a pak samozřejmě na stránku muzea, kde píší o deleci na 17 chromozomu a jediném známém případu takového syndromu.

Odkazy:

VAŠÍČEK, Arnošt. Sedm záhad strážce duší. Ostrava: Mystery film, 2005. ISBN 80-239-4545-9.

12345
1685270280000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online