Wuwejův zápisník

Mačeta CRKT Halfachance Parang

16.07.2017 22:18, Wu | nože | komentáře -

Parang je tvar mačety, který se používá Malajském souostroví. Podle Wikipedie je pralesní vegetace v jihovýchodní Asii dřevnatější a houževnatější než v Jižní Americe a proto jsou zdejší mačety přizpůsobené pro silné údery – nůže je masivnější, těžiště posunuté dopředu a i broušení je ve prudším úhlu, aby mačeta ve dřevě neuvízla.

Halfachance Parang - čepel

Opravdu to funguje; mačeta se osvědčí jak u čerstvého dřeva:

Halfachance Parang - čerstvé dřevo

Tak u suchého:

Halfachance Parang - suché dřevo

Při své váze (580 g) pohodlně poslouží jako malá sekerka. Také střenka je pro těžkou práci optimalizovaná. Povrch neklouže, je solidně snýtován dostatečným množstvím nýtů, skrz které se dá protáhnout šňůra a udělat tak přídavné zajištění.

Halfachance Parang - střenka

I ergonomie úchopu je doladěná, drží se dobře:

Halfachance Parang - úchop

Dodávaná nylonová pochva je u čepele snýtovaná a disponuje zajišťovacím poutkem přes výstupek střenky. Bohužel zrovna toto poutko se obtížně zapíná a i když je zapnuté, snadno sklouzne nebo ho stáhnete. Je tedy celkem zbytečné; naštěstí to nevadí, mačeta drží i bez něj.

Halfachance Parang - pochva

Jinak je pochva navržená dobře, respektuje tvar nože a místo klasického vytahování (které by bylo dost obtížné) má otevírací celou hřbetní stranu. Je to nezvyklé, ale praktické:

Halfachance Parang - otvírání pochvy

Výrobek od CRKT si drží jejich kvalitu a ačkoliv u nás je mačeta vlastně k ničemu, užijete se s ní spoustu zábavy. Ten pocit v ruce...

Doporučuji přečíst si ještě test mačety ze stejné řady, pouze s jiným tvarem čepele na vybaven.cz – Chanceinhell. Recenze je obšírná, výstižná a platná i pro Halfachance.

12345
1500236280000

Hodnocení hvězdičkami používá jako prevenci
opakovaného kliknutí anonymní cookie.
Pokud s tím nesouhlasíte, neklikejte.
Další podrobnosti k cookies zde.

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online