Wuwejův zápisník

Zápisník - jak?

22.01.2005 15:35, Wu | o blogu | komentáře -

Volba nástroje pro blogování nebyla úplně jednoduchá.

Nejdřív jsem si ho chtěl napsat sám, koneckonců jsem programátor, takže jak na to, to bych i věděl. Jenže... je to spousta času, v práci programuju celý den, o víkendu chci odpočívat a teď ještě všechno to patlání s databází, ověřováním, parametry, nastavováním stejného prostředí na localu a asi tisícem dalších věcí. Zkrátka, tudy cesta nevedla.

Řešení bylo jasné - použít existující nástroj. Existují jich spousty, ale profesionální hrdost mi velí použít Javu. Čímž se okruh prudce snížil; našel jsem několik programů, ale většinou to byly rozsáhlejší systémy pro správu více blogů najednou. Pro mě byl použitelný jen jeden, Pebble. Zdá se mi výborný, až na jednu drobnost, musí se mu nastavit absolutní cesta k adresáři, kam bude zapisovat data. A tu já na hostingu neznám a zjišťovat a zkoušet nechci.

Kromě toho, při vší úctě k adminům, na hostingu je Java poněkud nestabilní. U stránek mi to tolik nevadí, ale u blogu by mě to mrzelo. Jako ideální se jeví offline blogování, vygenerování souborů a jejich nahrání na server. A tak to také dopadlo. Vyhrál EasyBlog a už brzy půjdu poslat autorovi pohlednici (je to postcardware).

12345
1106408109

Informace

Kontakt

Google search

Kategorie

Archiv

STRÁNKY ARCHIVOVÁNY NÁRODNÍ KNIHOVNOU ČR

CBDB.cz – Databáze knih a spisovatelů, knihy online