Wuwejův zápisník

Houbaření­

RSS komentářů

Napsat komentář

Formátování Markdownem: **tučně**, *kurzíva*, [odkaz](https://example.cz), citace > a bloky kódu. HTML ani obrázky nejsou podporované.

Komentáře (12)

Monika
Já si myslím, že na starém, dobrém :"co tě nezabije, to tě posílí"........něco bude:-)))
#
Wu
Hehe, to je strašná příhoda [úsměv].
O něčem podobném jsem kdysi četl v knize "Dobrodružství na dně moří". Vyprávěl tam hlavní hrdina o svém kamarádovi, který se kdesi dočetl, že se na zmijí uštknutí dá zvyknout. Tak ji chytil, nechal se kousnout do ruky... ruka zežloutla, zmodrala, doktor, sérum a dobrý. Hned jak ho pustili, šel, chytil zmiji nechal se kousnout do stejné ruky, ta vystřídala všechny barvy a zase doktor... No a pak do třetice. A že to snad jenom trochu zčervenalo a dobrý. Ale možná si to jen špatně pamatuju, za těch zhruba dvacet let vybledne lecjaká vzpomínka.
#
Monika
Tady je výhoda,oproti tomu, když jsme jezdili z Prahy do Brd a na nádraží čekali, až se rozední a pak se dav hnal do lesa......brrr....:-), že člověk může chodit tam, kde to nikdo nezná a sbíráš pouze se srnkami. A oni se rozdělí:-D
Když jsme u toho "kombajna", vzpoměla jsem si na povídání od známých o jednom samorostovi z Krušných hor. Budu tam muset ale zamíchat zmije, i když je máš v jiném políčku.
Tomu chlápkovi bylo snad sto let a sbíral houby a zmije. Zajímavá kombinace. Houby nasekal sekerou, "opražil" na sluníčku na balkoně a rádoby sušené, je plné červů prodával v hospodě.
Jednou měl špatný den, zmije ho pokousali až tak, že musel jít k doktorovi. Když mu povídá, kolik ho raflo, (doktor nevěděl, že už má po čase protijed):-D, tak mu ošetřující povídá, aby si šel dělat legraci někam jinam, že by musel být už dávno mrtvej. Ten chlápek zařval: "A tohle je co???" , vytáhl z torny klubko zmijí a práskul jimi na lékařský stůl. Doktor skoro omdlel. Lidé jsou holt různé............:-)
#
Wu
Znám to, dřív jsem nacházel pouze a výhradně lišky. Teď už se občas zadaří i něco jiného :). Gratuluju k nálezům. takovým houbám se obloukem vyhýbám, protože je neznám :)

Koukám, že jsem tenhle příspěvek zařadil do špatné kategorie, měl to být "deník", ne "duše".
#
zcr
Já si houbařské obzory rozšiřuji zejména tím směrem, abych se stal expertem na sběr bílých a žlutých hub. Ty nezklamou - září dodaleka :o)
Jinak jsem dnes večeřel polívku z čirůvky fialové a penízovky sametonohé (včera sebráno)...
Tak možná zase někdy... ;o)
#
Wu
Vidím to stejně. Teda spíš nevidím. Ty hnědé kloubouky pod jehličím :)
#
mademoiselle Prosím
Houby neumím sbírat. Ráda je jím, ale nikdy nejsem úspěšná v jejich hledání. Ale mám ráda procházky lesem, zpěv ptáčků...
#
Wu
:))) Zmetek jeden. Jak já Ti rozumím :)))
#
error414
houby nejim ale moc rad je zbiram. Takhle sem byl na houbach se svoji pritelkyni. Zrovna krasny paloucek a tam asi 3 krasne houby. NEdaleko byl jiny houbar s asi desetiletym klukem.

Pozbirali sme 2 houby a ukazuju pritelkyni na tu treti a ju utrhne. Vtom prileti ten malej parchant a tu houbu nam utrhne pred nosem.

Ted uz si nosim hul na takove .......
#
Wu
Barako, díky, vidím že to taky znáš :)

Hančí, díky, já to mám v lese rád, takže o houby zas tak moc nejde, ale potěší. Takové smažené, obalované, mňam :).
#
hanci
Stejně je nejdůležitější být v lese. i když ty houby jsou pak moc dobré. Ale co naděláš. Jedině, že bys tam opravdu přespal. V minulých dnech jste určitě našli hodně hub, prý jich bylo všude plno. Držím palce.
#
Baraka
Fandim ti!!! :-) Tyhle aktivní domorodce bych opravdu někdy uspala rohypnolem!
#