Wuwejův zápisník

Osamu Okamura, David Böhm, Jiří Franta: Město pro každého

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2021-09-09 21:49:26
Díky za odkaz, tenhle Tvůj článek mi unikl.
Jo, ceny jsou strašidelné... sleduju to i u nás. A žádná sláva to není ani s pozemky.
jm
2021-09-05 15:17:47
Téma urbanismu je zábavné. Ale poslední léta mám problém se mu oddávat jako eskapistické zábavě, když vidím kolem sebe mladší kolegy, kteří si snaží založit rodinu a pořídit si bydlení. A jestli aktuální ceny jsou někde na 120 000/m2 a počet zahájených bytů v Praze cca 5 tisíc ročně, tak to je prakticky neřešitelná úloha. Vůbec nevím, co bych na jejich místě dělal.

A přitom i tak je přetlak poptávky děsivý: nachomýtl jsem se onehdá ke small talku, kde byl ředitel jednoho developera a v jednu chvíli se zmiňoval, jak si vybírají kupce pro nové byty, aby tam bydleli alespoň v nějaké míře "normální" Češi. Kdoví, jestli by právně ta diskriminace byla legální. Kdyby to ale nechali volnému průběhu a cestě nejmenšího odporu, tak veškeré nové byty mohou prodat investorům, kteří to nakoupí po celých patrech bez ptaní a pak to dají na sdílenou ekonomiku apod.