Wuwejův zápisník

Tipy na knižní blogy

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2021-04-28 21:38:42
jm Úvaze rozumím, přesto si nemyslím, že by výsledek měl vypadat tak, že svou práci preventivně zlehčuješ. Přestože amatér, děláš to naplno a s nejlepší vůlí - proč si za tím nestát?

A ještě technická - jsi si jistý, že většinu čtenářů tvoří oni experti? Protože publikum můžeš mít mnohem širší a tvořené převážně amatéry. Pro které to, co produkuješ, je víc než jsou zvyklí - a ty poznámky je znejisťují.
To je zčásti to, jak to působí i na mě. Přečtu si fakt podrobnou výpravnou recenzi, ale doplněnou dvěma třemi poznámkami a říkám si, můžu tomu věřit? Jak to teda myslí? Je to jen hra? Samozřejmě vím, že není, ale...

Možná jsi to vystihl hned v úvodním odstavci. Chceš asi vyjádřit pokoru (?) - ale působí to, jako když se bojíš, že to shodí experti, a tak to shodíš raději sám.

Hana Kubíková 😉
jm
2021-04-27 08:46:16
Ahoj pane, děkuji za vlídná slova.

S tou sebekritikou se evidentně musím polepšit. Nejspíš to nepíšu přesně a nepůsobí to dobře. Ale je za tím racionální úvaha, dle mého zcela zdravá:

1) Přátelíme se osobně a pravidelně navštěvujeme se starou scifistickou společností v Praze. Mám na blogu 10 - 15 pravidelných čtenářů, většina z nich je z této scifistické skupiny. Takže když píšu, tak znám osobně většinu adresátů. Jsou to často lidé literárních profesí, vzdělaní, s velkým rozhledem, někdy dokonce naprosté špičky oborů: autoři, překladatelé, redaktoři, vydavatelé. Většinou mého věku, nebo i starší. Pravidelně si povídáme, oni mě respektují jako člověka a amatéra a já je respektuju jako sympatické lidi a profesionály. Není v tom žádná křeč: ono v každém oboru amatérovi mnoho věcí uniká, které profesionál zkrátka ovládá. Ale současně profesionál svou práci dělá právě pro ty amatéry.

2) A pak taky mám blog jako formu vyjádření filozofického vděku, že v životě dostávám od ostatních nepoměrně víc, než dávám zpět. Mám dojem, že toto téma jsem někdy zahlédl i u Tebe. Třeba zvlášť v době od vynálezu internetu jsem díky šikovnosti a pracovitosti jiných lidí dostal takový přístup k nejlepší beletrii i literatuře faktu, hudbě a audiovizuální tvorbě, o jakých se nesnilo po většinu lidských dějin ani těm nejprivilegovanějším. Tohle je způsob, jakým chci přistupovat k uměleckým a vědeckým dílům.
Hana Kubíková
2021-04-26 14:35:44
Wow, díky:-)
A nápodobně:-)