Wuwejův zápisník

Fedora 32 (a radosti instalace na notebook Lenovo)

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2020-07-19 22:21:49
Nechtěl jsem, aby to působilo takhle.

Linux je v tom nevinně a na desktopu funguje skvěle, i instalace - když člověk nechce nějaké speciality - je na pár kliknutí a funkční. Snad jedině ten nerozpoznaný disk / režim řadiče, to bych čekal že v jádře linuxu bude. Ale kdo ví co to bylo za proprietární záležitost.

Tohle je spíš příklad provázanosti MS, UEFI a výrobce HW. Windows jsou předinstalované, klíče v UEFI taky, BIOS je přístupný jen z Windows, režim řadiče je specifický (to možná má výrobce HW kvůli skrytým partitions pro obnovu systému), boot je rychlý - všechno přizpůsobené a optimalizované.
Super, dokud chceš to co Ti připravili.
Peklo, pokud chceš něco jiného.
Tribun
2020-07-18 11:07:43
To jsem myslel, že dneska už je to "a piece of cake" a ono je to pořád nerdovská bojovka jak před dvaceti lety. Asi zůstanu u těch Windows, na tohle hraní už jsme starý a potřebuji operák, o kterém nevím, ne takový, o který se musím starat. Je to strašná škoda, protože na servery se CLI jsou unixy super, ale na desktopech je pořád tahle, v roce 2020 úplně zbytečná, bariéra.