Wuwejův zápisník

Stromy a vzory

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2019-05-19 23:20:37
Jak píšete, že se v 70. letech věřilo na globální ochlazení, připomnělo mi to jednu zapadlou myšlenku (námět na článek, pochopitelně). Že by bylo zajímavé zmapovat tyhle velké strachy desetiletí. Jaderný útok, ochlazování, oteplování, útok mimozemštanů, migranti.
Ale říkám si, že to už určitě musel nějaký sociolog udělat...
A. P.
2019-05-19 12:50:50
Wu
2019-05-09 21:17:45
Ano, byly to lípy.

Ty jo, díky za určení, to jsem vůbec netušil (a viděl jsem je poprvé).
Tribun
2019-05-09 08:22:33
Nebyly to lípy? Ty brouci jsou totiž podle všeho blánatky lipové, je to invazivní druh, který se u nás objevil někdy kolem roku 2004, táhnou sem s (údajně neexistující) změnou klimatu ze středomoří. Vypadá to děsivě, až apokalypticky, jsou teď úplně všude a v děsných kvantech, my je máme na zahradě také, ale podle všeho, co jsem zjistil, jsou víceméně neškodné. Tak doufám, že je to pravda.