Wuwejův zápisník

Kolektiv autorů: Proč?

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2019-04-14 23:26:50
vera: nevím, jak to mají na Slovensku. Ale přímá volba je u nás nesystémově začleněná bez ohledu na to, jaký kandidát byl zvolený. Aspoň že teď je to - "díky" zneužívání - vidět.

Ohledně poznámek na "chlapce analytické" - doporučuji knihu si přečíst.

tresen: taky mě těch "pár měsíců" zarazilo.
tresen
2019-04-11 22:32:58
vera
2019-04-11 14:31:29
Wu
2019-04-09 21:53:40
Tribun: neměl jsem pocit, že by někdo z komentátorů a analytiků těmi lidmi, které tak urputně hájíš, pohrdal. Ani že se jedná o výmluvy. Ale hlavně mě udivuje Tvá jistota - a ano, arogance - se kterou se vyjadřuješ ke knize, kterou jsi nečetl.
Tvoje delší i stručné vysvětlení je tak plné emocí a "arogance elit", že nabývám dojmu, že elity nenávidíš Ty sám. K vysvětlení přitom žádná nenávist ani pohrdání není třeba. Stačí nezájem, ponechání v neřešitelných situacích, vyloučenosti, předluženosti, exekucích atd.

tresen: přesně
tresen
2019-04-09 13:58:45
Tribun
2019-04-09 09:05:05
Pro mě by bylo utrpení něco takového číst. Samé výmluvy, hledání důvodů vždy u těch druhých, kteří jsou nějakým způsobem vadní, ale přesto mají volební právo... Úplně mi stačí věta "Zaútočilo se na citlivá místa plebejců s mentalitou sloužících" aby mi bylo jasné, že nejdu o hledání příčin, ale výmluv, o způsob, jak si tváří v tvář realitě, která je s ním v rozporu, udržet svůj ideál. Příčina Zemanova úspěchu je přitom celkem jednoduchá: je to ovládnutí veřejného prostorů mentalitou a rétorikou lidí, kteří sepsali tuto knihu. Jsou to namyšlení maloměstští kupčíci, jejichž zboží nejde na odbyt, ale oni by raději než sortiment vyměnili zákazníky, kterými v hloubi duše pohrdají. Chceš to stručněji? Zeman vyhrál proto, že předstíral zájem o lidi, kterými arogantní elity ostentativně pohrdají. A tato "analýza", jakkoliv jsem ji nečetl (což ani nemusím, protože znám většinu autorů), je toho podle mě dalším důkazem.