Wuwejův zápisník

Podivná pachuť účtenkové loterie

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2017-12-24 11:04:47
Wu
2017-07-18 21:33:22
nominek: tak daleko jsem o tom nepřemýšlel. Ale trvanlivost účtenek je větší, první hodně vybledlé nacházím tak po roce.
(Ale já je uchovávám mimo světlo - založené mezi papíry.)
nominek
2017-07-17 21:10:41
K loterii - já si ji hlavně neumím představit v realitě. Kolik se tak běžnému člověku nasbírá účtenek za den, týden, ... Celkem dost. A z toho většina na termopapíru čitelném několik dní, v lepším případě týdnů.
Wu
2016-12-12 23:42:57
lojzo: jsem rád, že to vidíš stejně (ta silnější slova se mi tam také drala, ale nenechal jsem se strhnout :)). Přesně tak, vnášení další nenávisti, škodolibosti. A bojím se, že na ni budou lidi slyšet.
K Tvé reakci na Tribuna - ano, neřeším EET, ale loterii.

tribun: jak psal lojzo, mluvím o loterii. Samotné EET mi nevadí; reakce mi připadají hysterické a nepřiměřené.
lojzo
2016-12-10 15:28:46
Tribun: Ale Wu predsa nerieši EET, ale účtenkovú lotériu, ak som to teda dobre pochopil.
Tribun
2016-12-10 13:43:28
Ve slušné společnosti by něco jako EET přece nemělo pro nikoho znamenat žádnou změnu, protože všichni podnikatelé účtenky automaticky dávají a všechny příjmy přiznávají, Ten povyk u nás, okořeněný řečmi o omezování svobody podnikání, ukazuje jedině na to, že nedávat účtenky a nepřiznávat všechny příjmy u nás hodně lidé považuje za normální. Já pociťuji spíše pachuť z reakce, než ze samotného EET.
lojzo
2016-12-10 11:19:35
U nás to prebehlo pred pár rokmi veľmi podobne (vrátane lotérie, ktorú mimochodom vláda propagovala ako úžasný nápad, prevzatý zo Singapuru), len sa to nevolá EET, ale "registračné pokladne". Evidentne to pán Babiš celé opajcoval.
Vidím to podobne ako ty, len by som použil silnejšie slová. Štát, ktorý má slúžiť človeku (občanovi), smeruje jeho nespokojnosť (a že jej je!) voči (malým) podnikateľom (mimochodom, neviem ako u vás, ale u nás sa už slovo "podnikateľ" stáva takmer synonymom pojmu "podvodník" - čo je do veľkej miery výsledkom jednak pôsobenia rétoriky politikov a druhak neschopnosti, alebo skôr neochoty štátu podvody postihovať; nepochybne sú z ich výsledkov financované politické strany a/alebo ich predstavitelia). Vnímam to ako zámerné vnášanie ďalšej nenávisti medzi ľudí - a obávam sa, že sa to skôr či neskôr škaredo vypomstí. Nám všetkým. :-/