Wuwejův zápisník

Terezie Dubinová: Kořeny ženské spirituality

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2014-06-21 01:08:05
Mně se zdá, že tahle myšlenka dostává sílu, že se objevují ženy, které nejsou ani feministky, ale ani utlačené, které to, co je přirozené, našly, a jsou s tím v souladu.
Anidea
2014-06-18 22:40:17
Tak tohle je opravdu silné - "Dnes, v naší společnosti, otevřené a osvobozující, kde ztrácejí sílu tradiční modely, mají ženy možnost prozkoumat a identifikovat to, co je přirozené a co naopak přidané a vnucené zvnější." Pořád hledám, kde je spolupráce a rovnocennost. Takhle to vidět mě nenapadlo. Zatím jen vidím a cítím u nás žen nedořešenou zakomplexovanost a vyrovnávání se s "otroctvím" stejné, jako to mají třeba černoši v Americe. Jakože se bojíme o nově nabytou svobodu a vlastně tak úplně nevíme, co s ní. A že vidíme, že pořád není úplná tím, že není samozřejmá.