Wuwejův zápisník

Tomáš Hajzler: Peníze, nebo život?

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2013-04-07 02:21:17
Díky za pochvalu.
Zmíněnou knihu si přečtu, Grada mívá kvalitní literaturu a ačkoliv obsah zní podobně, může vyznít úplně jinak. Už ji mám na seznamu :)
To koučování je vystižné, je to skoro jako letadlo, že ano, tam je taky pravda všechno to, co profesionální lákač povídá - akorát že to platí jen pro ty na vrcholu pyramidy.
Petr Pravda
2013-04-06 10:14:13
Wu
2013-03-08 00:43:15
Nejdřív jsem měl pocit, že si zase tak podobní nejsou, ale když o tom přemýšlím (a čtu tohle: http://navolnenoze.cz/blog/pevna-pracovni-doba/), tak asi ano.
Král Alobar
2013-03-05 15:58:36
Vtipný. Specielně když Kašpárek je úplně stejnej typ člověka jako Hajzler a dívají se na to úplně stejně (jen se každej z nich chytá něčeho trochu jinýho).

K tématu smyslu života a honění se za něčím tady: http://psychoanalyza.com/jak-zvladat-stesti/
Wu
2013-03-05 00:15:21
Ahá, jasně, díky za doplnění.

Doplňující čtení - recenze Michala Kašpárka: http://www.finmag.cz/cs/finmag/knizni-recenze/penize-nebo-zivot-cajovnove-duchovno-utoci/

a reakce Tomáše Hajzlera: http://blog.peoplecomm.cz/clanek/alergie-na-cajoveho-ducha
Král Alobar
2013-03-04 11:17:39
ANO na tu úplně poslední větu v článku.

ANO, je to samozřejmě stále totéž (závod).
Wu
2013-03-03 01:27:40
Král Alobar: co ano?

jm: také se mě to téma dotýká a tak o něm leccos čtu. A naprosto se shoduji s Tvým prvním postřehem, dokázat se dá opravdu strašně moc, stačí disciplína a malý krok denně.
Mám to ještě rozšířené o to, že spousta překážek, i v práci, je jen iluzorních, že kolikrát stačí
1) nahlas o tom s příslušnými lidmi mluvit, protože oni se kolikrát ani nedozví, že něco nefunguje a
2) pořádně se do toho pustit, nečekat a nenadávat
Eda Wooda neznám a tak o tomto riziku neuvažuju :)

jm podruhé: takovéhle spamování je jen žádoucí! Navíc je to kvěci, přesně to sedí tomu mému P.S. na konci článku. Souhlasím s bb, velmi trefný odstavec.
bb
2013-03-02 23:48:43
jm
2013-03-01 14:35:03
Omlouvám se za spamování, ale diskusi k tomuto článku už jsem zaplevelil dosti. Jedno navíc to nemůže tolik zkazit. Zrovna poslouchám Nesmrtelnost od Kundery (a jsem docela nadšen). Včera jsem poslouchal tuto pasáž, která je možná dalším názorem na téma životní změny:

Ale během své cesty se budou rafičky pohybujících se hvězd dotýkat pevných bodů ho roskopu a uvádět do hry (zeslabovat, podporovat, ohrožovati různé elementy vašeho životního tématu. A to je život: nepodobá se pikaresknímu románu, v němž je hrdina od kapitoly ke kapitole překvapován stále novými událostmi nemajícími žádný společný jmenovatel. Podobá se skladbě, kterou hudebníci nazývají: téma s variacemi. ...

Astrologie nás prý učí fatalismu: neunikneš svému osudu! Podle mne astrologie (rozumějte, astrologie jako metafora života) říká něco mnohem subtilnějšího: neunikneš svému životnímu tématu! Z toho například plyne, ze je čirá iluze chtít začít někde uprostřed života "nový život", který se nepodobá předchozímu, začít, jak se říká, od nuly. Váš život bude vždycky vystavěn ze stejného materiálu, ze stejných cihel, ze stejných problémů, a to, co se vám bude jevit v první chvíli jako "nový život", ukáže se velmi brzy jen jako pouhá variace toho předchozího.
jm
2013-02-28 14:01:04
... Tima Burtona ... sorry
jm
2013-02-28 13:58:18
Škoda, že nejzajímavější část je zjevně nejhůře napsaná...:-) Ale i tak jsem si to připsal na seznam knih případně k přečtení, protože možné způsoby, jak si vydělat na chleba, je každodenní významné téma. A přitom paradoxně si o něm málo čtu, třeba takhle ještě navíc z odstupu. Tak si říkám, že i nevydařená úvaha mě může posunout jenom tím, že se tím budu zabývat. A navíc je to téma o mně a jenom o mně - u které kníky se tohle může říct?

Dlouhodobě mám u těchto věcí takové nějaké dva směry myšlenek. Ta první linie pořád sílí a od té čtyřicítky mám úplně pocit, že mě to prostupuje čím dál víc: že když vím, co chci, a nastavím si systém postupných kroků, tak je jenom otázkou sebekázně a času, abych došel strašně daleko. Malý krok každý den je veliká magie, která mě nepřestává fascinovat. Že mě může zasáhnout meteorit nebo - pravděpodobněji - rakovina, to myslím na věci nic nemění.


Proti tomu je ale něco, co pro sebe nazývám Ed Wood. Což je ten režisér nejhorších filmů. Že on dělal všechno správně: věřil si, šel pevně za svým, jenom za tím jedním, co miloval, nenechal se odradit, ale nakonec se proslavil jen tím, jak špatně to dělal. Ale je fakt, že třeba byl při tom šťastný. A slavný je nakonec též (přinejmenším díky tomu pěknému filmu od Eda Burtona).
Král Alobar
2013-02-28 09:19:00
No jistě, že ANO.