Wuwejův zápisník

Samsung Galaxy Nexus a šifrování

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2012-04-24 00:22:29
Ale no tak. Zabezpečení není otrava, ale základní a nezbytná věc.

Ve formuláři je pro odkazy jasně uvedeno "(jen osobní / nekomerční)", takže ferratum půjčku mažu. A od příště budu bezobsažné komentáře s reklamními odkazy mazat celé rovnou.
Josef Řezníček
2012-04-23 23:24:10
Wu
2012-04-22 00:48:21
Tušil jsem to :).

No jo, málo kombinací a neomezeně pokusů... Mno, mohl bych pořádné heslo brát jako takovou terapii jak minimalizovat zbytečné zapínání a hraní si s telefonem :).
Tomáš Pecina
2012-04-21 03:34:33
Jakákoli informace o způsobu zabezpečení toto zabezpečení oslabuje. To je známá pravda. Proto vám na vaši otázku logicky nemohu odpovědět :-)

Problém s PINem je v tom, že útočníkovi stačí vyzkoušet relativně velmi málo kombinací a vaše data dešifruje. SW ochrana proti mnohonásobnému zadání chybného PINu je samozřejmě k ničemu, jestliže se útočník dostane k obsahu disku/paměti. Proto ochrana PINem funguje jen tam, kde lze zajistit i fysickou ochranu dat, např. na smart kartách.
Wu
2012-04-21 01:25:36
Ve srovnání s okolním světem - mezi jednookými král!

Ale přinutil jste mě k zamyšlení. Háček je v použitelnosti. Ještě jsem sice nespočítal, kolikrát denně telefon vezmu do ruky a na něco se podívám, ale určitě to bude několik desítek. A pokaždé při tom vyťukávat něco pořádného... Není-li to věc utajení, zajímalo by mě, jak telefon zamykáte Vy?
Tomáš Pecina
2012-04-20 16:08:08
Chcete říct, že zamykáte telefon pouze číselným PINem? Je-li tomu opravdu tak, jste šílenec, pane!