Wuwejův zápisník

Balení bundy před jejím odhozením

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2011-08-19 23:05:40
Liška: no jo, to dává smysl. A já to balení podšívkou ven nejspíš pochytil od rodičů (protože sako jsem až na výjimečné případy nenosil a nenosím).
Liška
2011-08-19 10:19:47
U mě je to podobné - střídám způsoby. Záleží totiž, co je to za oblečení. Nějakou blbou bundu zmuchlám a vrazím do zavazadlové přihrádky nad sedačkami v dopr.prostředku. Bundu nechápu, proč by někdo nějak šetrně balil. Drahou bundu, to chápu - ale takovou nemám. Nemám ráda šustivé věci, ruší mě jejich zvuk, přetloká zajímavější zvuky :)

Ale sako, které vím, že do pračky hodit nemůžu a že ho musím vyprat ručně, anebo odnést do čistírny, to otočím podšívkou navrch. A kabát taky. Ten do pračky nejde vůbec a do čistírny mě chodit nebaví častěji než jednou za dva roky. Taky proto si ten kabát vezmu jednou za sezónu...

Nejsem přítelem oblečení, které vyžaduje zvláštní péči.
bb
2011-08-17 02:17:37
Wu
2011-08-17 00:18:36
jm: hm, pravda. Už jsem na sobě neměl sako tak dlouho, že už jsem pozapomněl na hladkou podšívku :).

bb: hehe, nečekám :). Ale u Tebe mě vůbec nepřekvapuje, že si věci žijí vlastním životem, naopak, divil bych se, kdyby se tak nechovaly :-D
bb
2011-08-16 14:56:36
jm
2011-08-16 08:37:34
Dobrý postřeh:-)

Podšívkou ven mi připadá ale jako běžnější. Osobně bych motivaci hledal méně psychologicky, že je to zvyk z látkových oděvů, zejména ze saka, aby se na látce nezachytil prach a nečistoty, které na hladké podšívce neulpí.