Wuwejův zápisník

Gnome 3, Gnome Shell a odkazy z plochy

Čtěte od konce stránky, nejnovější komentář je jako první.
Podívejte se také na pravidla pro komentáře.
V textu komentáře můžete použít formátovací znaky * (tučné písmo) a _ (kurziva). Uzavřete jimi text zleva a zprava, naformátuje se automaticky.
Můžete také vkládat Emoji.
Pro odběr komentářů k tomuto článku jako RSS použijte tento odkaz.

(požadováno)
(jen osobní / nekomerční)
(ochrana proti spamu)

Zaškrtnutí způsobí, že budete mít předvyplněné údaje (nick, mail, ...) ve formulářích. Řešení je založeno na cookies, zaškrtnutím souhlasíte s jejich použitím. Souhlas můžete kdykoliv odvolat kliknutím zde.
Wu
2012-03-30 01:02:09
Souhlasím, klasický model s manu, spouštěči, widgety a panely je nejlepší. Mně se moc líbí konfigurovatelnost XFCE, přeskládal jsem si panely a přepínače tak, že to vypadá jako rozložení z Gnome 2 a jsem naprosto spokojený. K Shellu ani Gnome 3 se nejspíš nevrátím.
Díky za popis řešení ikon na ploše, kdybych to byl býval věděl tehdy... Možná bych u Gnome Shellu vydržel o chvíli déle :)

Přepínání klávesnic zkratkou tam nejde? Proboha...
Rafael van Horn
2012-03-29 15:13:03
Přešel jsem na Linux Mint 12, nicméně Shell je zde také, byť ve verzi Mate, což je taková slátanina mezi klasikou a Shellem jak ho známe. Tuto cestu jsem zvolil proto, že na Shell jako takovej jsem neměl nervy... Ale i přesto jsem byl notně zklamán, když jsem se nesetkal s klasickým panelem, jaký jsem používal léta a jaký jsem bohužel čekal. Tento model z mého hlediska dosud nebyl překonán, aspoň na osobních počítačích ne.

Menu (chcete-li), spouštěče (chcete-li), widgety (chcete-li). panely (kolik chcete a kde chcete)... Co víc chtít. Nicméně je pravda, že knihovny gtk 2 byly z dnešního pohledu dost děsně stavěné (např. jejich objektové pojetí v C) a jistou změnu si to asi vyžadovalo.

Postupně si to ladím a vracím de facto v rámci kustomizace co nejvíc do normálu, ale zdaleka to ještě není jak by mělo. Ikony na ploše jsem vyřešil tak, že v "Pokročilém nastavení" (z pohledu tohoto článku je to gnome-tweak-tool
http://blog.wuwej.net/2011/09/24/prizpusobeni-gnome-shellu.html) jsem si nastavil, aby Nautilus obhospodařovával plochu. Nicméně nástroj na vytváření spouštěčů (.desktop) tu nevidím, tak jsem si nadělal "skripty" s obsahem např.

#!/bin/bash
firefox

dal jsem jim chmod +x, naházel je do ~/Plocha/ a na ploše (kupodivu to šlo) jsem jim přiřadil patřičné ikony. Pak už zbývalo jen v Nautilusu (Preferences) zapnout implicitní spouštění spustitelných textových souborů a vše funguje jak má... Naštěstí jsme přeci jen ještě v linuxu.

Nicméně další spousta nastavení ještě čeká na úpravu. Na první pohled dostupné nastavení systému mi připadá, že nic neumí, dokonce ani ve spojení s "pokročilým" nedosahuje možností, které byly dříve. Jediná jeho "přednost" spočívá v tom, že se podobá naoko MACům...

Zajímalo by mě, jak zprovoznit přepínání jazyků pomocí klávesové zkratky... Snad google poradí...
Wu
2011-06-14 22:20:18
Wu
2011-06-14 11:36:33
Tribun: nevím co je inspirovalo, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že vsadili na špatného koně.

Tomáš Pecina: tak na ten článek jsem opravdu zvědavý!

Tribun
2011-06-13 14:03:25
Každopádně Windows tam podle všeho míří také.
Tomáš Pecina
2011-06-13 09:45:05
Právě se chystám o svém "přechodu" napsat na blog. Bylo to dlouhé a bolestivé a mnoho to nepřineslo.

Ad Tribun:

Spíš Mac OS X.
Tribun
2011-06-13 09:03:55
Že by inspirace mobilním telefonem?